Trwa ładowanie...
d1ajjam

Andrzej Duda tłumaczy swoją decyzję ws. ustaw sądowych. Nie rozumie decyzji KE

- Widzę w działaniu Komisji Europejskiej wiele hipokryzji - powiedział prezydent Andrzej Duda. Doprecyzował: - Ona kłamie. Jednocześnie zapewnił, że na jego deklarację o podpisaniu ustaw o SN i KRS, nie miał wpływu krok podjęty przez Komisję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda nie rozumie działań Komisji Europejskiej wobec Polski
Prezydent Andrzej Duda nie rozumie działań Komisji Europejskiej wobec Polski (WP.PL, Fot: KK)
d1ajjam

- Nie rozumiem - tak o decyzji KE ws. Polski powiedział Duda w Polsat News. Jego zdaniem jest ona polityczna, a nie merytoryczna.

- Mamy do czynienia tam z polityką przeciwko Polsce - ocenił. Jego zdaniem ruch KE wynika albo z kwestii personalnych albo z różnicy poglądów politycznych elit europejskich i polskiego rządu.

Duda: podpiszę ustawy o KRS i SN

d1ajjam

Odniósł się też do swojej zapowiedzi podpisania ustaw sądowych. Jak podkreślił, one nie łamią ani konstytucji, ani trójpodziału władzy. - Nie będzie nepotyzmu - powiedział.

- Czas zakończyć komunizm w polskim sądownictwie - kontynuował. Chwalił też Zjednoczoną Prawicę za zdobycie większości w wyborach.

Jak dodał, chciałby, żeby ustawy sądowe rzetelnie przeczytały instytucje europejskie. Podkreślił, że w tej sprawie nie można zarzucać naszemu krajowi zbyt szybkiego działania. - Polska jest traktowana niesprawiedliwie - zaznaczył.

Prezydent o nowym rządzie

Pani premier Beata Szydło może mówić o sukcesie. Była najdłużej szefową rządu - 24 miesiące. Ale minęły ponad dwa lata i uznano, że potrzebna jest nowa energia. Duda oczekuje przede wszystkim od Mateusza Morawickiego dobrej współpracy.

d1ajjam

Nikt z zagranicy nie będzie nam dyktować, ze mamy działać przeciwko naszym obywatelom. Będziemy starać się przekonać do swoich racji innych.

- Na razie mamy taką sytuację w Polsce że na Radach Europejskich Polskę reprezentuje premier. Jeżeli premier będzie miał taką wolę, żebym jako prezydent reprezentował Polskę, będziemy pewnie na ten temat rozmawiali - zadeklarował Duda.

Odniósł się też do jego relacji z ministrem obrony narodowej. Ocenił ją jako trudną. Zwrócił uwagę, że Antoni Macierewicz obiecał śmigłowce, a nadal ich nie ma.

- Na nim spoczywa odpowiedzialność za bieżące prowadzenie spraw związanych z obroną narodową, bo jest ministrem obrony i po prostu trzeba też ministra z tego rozliczać w jaki sposób jest realizowana modernizacja, są wydawane te pieniądze na polskie wojsko. Mam na ten temat z jednej strony informacje, z drugiej w wielu punktach swoje zdanie i nie ukrywam że mam też wiele wątpliwości. Chciałbym żeby to wszystko funkcjonowało lepiej - mówił.

d1ajjam

- Jeżeli okaże się, że modernizacja nie jest prowadzona sprawnie, to chociażby z tej przyczyny zmiana jakaś będzie potrzebna - dodał.

Prezydent przyznał też, że podziela część obaw szefa KPW. - Chciałbym, żeby Senat przywrócił możliwość głosowania korespondencyjnego - powiedział.

Na koniec przyznał, że po jego prezydenturze chciałby usłyszeć od obywateli, że żyje im się lepiej.

d1ajjam

Podziel się opinią

Share

d1ajjam

d1ajjam
Więcej tematów