Trwa ładowanie...
d4jvwrw

Andrzej Duda spotka się z przewodniczącym PKW. Tematem rozmowy zmiany w Kodeksie Wyborczym

Jak poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński do spotkania w Pałacu Prezydenckim dojdzie we wtorek po południu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Termin spotkania oficjalnie podał Krzysztof Łapiński
Termin spotkania oficjalnie podał Krzysztof Łapiński (WP.PL, Fot: WP.PL)
d4jvwrw

Przewodniczący PKW sędzia Wojciech Hermeliński o chęci spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą mówił w ubiegły piątek. Jak tłumaczył, chce przedstawić prezydentowi swoje wątpliwości związane z nowelizacją Kodeksu wyborczego. Przewodniczący PKW uważa, że mimo wycofania się PiS z niektórych zmian, przeprowadzenie wyborów samorządowych według nowych zasad będzie wyjątkowo trudne.

Tego samego dnia Krzysztof Łapiński mówił, że prezydent Andrzej Duda jest gotów spotkać się z sędzią Wojciechem Hermelińskim. - To jest tylko kwestia ustalenia szczegółów technicznych, umówienia spotkania – poinformował rzecznik prezydenta.

Zobacz też: Sędzia Zabłocki w Senacie: o wolnych sądach i wolnych wyborach pamiętać będą wolni ludzie

Już wcześniej informowano, że do takiego spotkani dojdzie we wtorek po południu. Teraz została ona oficjalnie potwierdzona przez Pałac Prezydencki w komunikacie dla Polskiej Agencji Prasowej.

d4jvwrw

Projekt ustawy został już zaakceptowany przez Sejm i trafił do Senatu. Zmiany wprowadzają dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów, których kadencja zostanie wydłużona z czterech do pięciu lat. Zgodnie z nowymi przepisami nie będzie głosowania korespondencyjnego.

d4jvwrw

Podziel się opinią

Share

d4jvwrw

d4jvwrw
Więcej tematów