Trwa ładowanie...
d27dbku

Andrzej Duda pokazuje PiS pazurki. Traci w oczach Polaków

Spadło poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Jego uaktywnienie i wyrażanie własnego zdania nie wszystkim się podoba. Na razie głowa państwa nie ma jednak większych powodów do zmartwień. Mimo utraty części sympatyków, nadal cieszy się największym zaufaniem wśród polityków. Pierwszego miejsca rankingu nieufności nie zwolnił z kolei minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda nieustannie pozostaje liderem rankingu zaufania
Andrzej Duda nieustannie pozostaje liderem rankingu zaufania (East News, Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER)
d27dbku

O 5 punktów procentowych spadło zaufanie do prezydenta - podaje "Gazeta Wyborcza", powołując się na wyniki sondażu CBOS. Wynika z niego, że obecnie Duda cieszy się 69-procentowym poparciem, w październiku było to 74 proc.

Mimo spadku i 20 proc. ankietowanych, którzy deklarują, że nie ufają prezydentowi w ogóle, w sondażu zaufania głowa państwa nie ma sobie równych. Duda wyprzedził, jak co miesiąc, premier Beatę Szydło (na nią wskazało 56 proc. badanych) i Pawła Kukiza (51 proc.).

Jednocześnie szefowej rządu nie ufa 31 proc. Polaków, a Kukizowi - 22 proc.

d27dbku

Kolejne miejsce w rankingu zajął wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki. Ufa mu 48 proc.badanych, nie ufa 15 proc. ankietowanych. W pierwszej piątce znalazł się jeszcze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zaufanie do niego deklaruje 45 proc. respondentów, brak - 37 proc.

Zobacz też: Wideo z Dudą o Macierewiczu to ustawka. "Gratulacje dla Łapińskiego"

Komu nie wierzą Polacy?

Z wyników sondażu nie ucieszy się Antoni Macierewicz. Nie powinien być jednak zaskoczony, ponieważ od dawna to jego najwięcej Polaków wskazuje jako polityka, któremu nie ufają. W listopadzie tego zdania było 55 proc. badanych, przeciwnego - 28 proc.

d27dbku

Za nim na liście najmniej lubianych polityków znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nie ufa mu 48 proc. respondentów. Odmiennego zdania jest 40 proc. Polaków. Do pierwszej niechlubnej trójki załapał się też lider PO Grzegorz Schetyna z 24-procentowym poparciem. Brak zaufania do niego zadeklarowało 46 proc. ankietowanych.

Czwarte miejsce zajął lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Nie ufa mu 42 proc. badanych. Przeciwnie uważa kolejne 26 proc. Piąte miejsce należy z kolei do ministra środowiska Jana Szyszki. Nie ufa mu 36 proc. Polaków i jednocześnie ma do niego zaufanie 20 proc. ankietowanych.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 2–12 listopada 2017 roku, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo, na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"/WP

d27dbku

Podziel się opinią

Share

d27dbku

d27dbku
Więcej tematów