Trwa ładowanie...

Andrzej Duda podjął decyzję. Pośmiertne odznaczenie dla Jolanty Szczypińskiej

Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie posłankę PiS Jolantę Szczypińską Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
Share
Oprócz Andrzeja Dudy, w uroczystościach pogrzebowych biorą także udział politycy PiS
Oprócz Andrzeja Dudy, w uroczystościach pogrzebowych biorą także udział politycy PiSŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d3ql4r0

Andrzej Duda bierze udział w uroczystościach pogrzebowych Jolanty Szczypińskiej, które odbywają się Kościele Mariackim w Słupsku. Posłanka PiS zmarła 8 grudnia po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat.

W uroczystościach pogrzebowych biorą również udział: prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Beata Mazurek.

- Jola Szczypińska była bezinteresowna i wzbudzała szacunek determinacją w działaniu oraz postawą pełną dobroci, pozbawioną agresji. Dziś takich ludzi w polityce jest bardzo mało. Żegnamy kogoś niezwykłego, kto miał w sobie wiele radości życia - mówił Kaczyński.

d3ql4r0

Po zakończeniu nabożeństwa kondukt żałobny przejedzie na cmentarz komunalny, gdzie odbędzie się państwowy pogrzeb. Jolanta Szczypińska zostanie pochowana w rodzinnym grobie, przy rodzicach i bracie. Uroczystości mają charakter oficjalny, ich organizatorem jest Kancelaria Sejmu.

- Miałem mało kontaktu z panią poseł, ale zawsze, gdy widziałem ją na korytarzach sejmowych, była bardzo uśmiechnięta, pogodna - tak ją będę pamiętał. Na tle wielu posłów była osobą, która pokazywała, że lubi ludzi. To bardzo ważne w polityce i bardzo tego teraz brakuje - mówił w poniedziałek rano poseł PO Marcin Kierwiński programie "Tłit".

Zobacz: Marcin Kierwiński wspomina Jolantę Szczypińską:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ql4r0

Podziel się opinią

Share
d3ql4r0
d3ql4r0
Więcej tematów