Trwa ładowanie...
d3vocfp
IAR

Andrzej Duda odbierze akt wyboru od PKW. Uroczystości w Wilanowie

Państwowa Komisja Wyborcza w samo południe wręczy prezydentowi elektowi dokumenty potwierdzające jego wygraną w wyborach. Uroczystość odbędzie się w Sali Białej pałacu w Wilanowie. Brytyjscy dziennikarze spekulują, że może na niej pojawić się przebywający dziś w Warszawie premier David Cameron.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda odbierze akt wyboru od PKW. Uroczystości w Wilanowie
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d3vocfp

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński podczas poniedziałkowego ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów przekonywał, że już przed pierwszą turą głosowania podjęto decyzję o uroczystości w Wilanowie. - Jest to godne miejsce dla uhonorowania prezydenta elekta - przekonywał Hermeliński.

W Sali Białej pałacu w Wilanowie mieści się 120 osób. Na uroczystość zaproszeni są przedstawiciele rządu, marszałkowie sejmu i senatu, sędziowie PKW oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości. Przewidziano wystąpienie prezydenta elekta oraz przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej.

Brytyjskie media spekulują, że pojawić może się również premier David Cameron, który akurat dziś przebywać będzie z oficjalną wizytą w Warszawie.

d3vocfp

Ustępujący prezydent Bronisław Komorowski pięć lat temu uchwałę PKW odbierał na Zamku Królewskim. Jednak nie zawsze dochodziło do uroczystego wręczenia dokumentu. Lech Wałęsa na przykład otrzymał informację pocztą.

W drugiej turze wybory wygrał Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył 51,55 procent głosów, a jego rywal Bronisław Komorowski - 48,45 procent. Frekwencja wyborcza wyniosła 55,34 procent.

d3vocfp

Podziel się opinią

Share
d3vocfp
d3vocfp
Więcej tematów