Trwa ładowanie...

Andrzej Duda: nie wiem, na ile człowiek przyczynia się do zmian klimatu

Raport klimatologów i szczyt klimatyczny w Katowicach to za mało. Prezydent Andrzej Duda przyznał w środę, że nie wie, na ile człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. - Były bardzo różne klimaty - przekonywał na konferencji.

Andrzej Duda: nie wiem, na ile człowiek przyczynia się do zmian klimatuŹródło: East News, fot: Jan Bielecki/East News
dqkd6m2
dqkd6m2

Andrzej Duda pojawił się na spotkaniu podsumowującym projekt Ministerstwa Środowiska. Chodzi o plany adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

- Ja nie wiem, na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. Głosy naukowców są bardzo różne. Wiemy doskonale o tym, że mamy do czynienia też ze skrajnościami, ale patrząc obiektywnie, historycznie, według takiej wiedzy, która jest pewna: zmiany klimatu były w historii świata - powiedział prezydent.

"Były różne klimaty"

Andrzej Duda przekonywał, że "były bardzo różne te klimaty". - Od epok lodowcowych, aż po epoki, kiedy mieliśmy tutaj na naszych ziemiach klimat tropikalny - wskazywał. Prezydent stwierdził również, że wszystkie dotychczasowe zmiany klimatu następowały z przyczyn naturalnych. W jakim stopniu to tych obecnie obserwowanych przyczynia się człowiek?

dqkd6m2

- W jakimś procencie na pewno, bo emitujemy, nie ma wątpliwości. Czy powinniśmy to ograniczać? Ja uważam, że tak - zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent o klimacie

To nie pierwszy raz, kiedy prezydent zabiera głos w sprawie zmiany klimatu. Jeszcze jako europoseł pisał na Twitterze, że "trafia go szlag", kiedy pomyśli, ile płaci się za "globalne ocieplenie".

W trakcie grudniowego szczytu klimatycznego w Katowicach Andrzej Duda polecił artykuł o globalnym ociepleniu, w którym znalazły się kompromitujące (nie tylko z naukowego punktu widzenia) sformułowania. "Bardzo dobry artykuł o emisji CO2 w UE. Przystępnie przedstawia realną sytuację. Warto przeczytać. Polecam" - napisał prezydent.

Zobacz także: Jacek Żakowski o Andrzeju Dudzie: obrażony dzieciak

Gdy dotarły do niego głosy krytyki, wpis został usunięty z jego konta. Pojawiła się też samokrytyka.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

dqkd6m2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqkd6m2
Więcej tematów