Trwa ładowanie...
d2xgd3m
Andrzej Duda nie chce Kaczyńskiego na premiera? Wskazuje kogoś innego
Magda Mieśnik

Andrzej Duda nie chce Kaczyńskiego na premiera? Wskazuje kogoś innego

Strategia odsunięcia Jarosława Kaczyńskiego na bok w kampanii prezydenckiej przyniosła sukces Andrzejowi Dudzie. Czy PiS także przed wyborami parlamentarnymi „schowa” swojego prezesa? Coraz głośniej mówi się o tym, że to Beata Szydło mogłaby zostać premierem. Teraz potwierdził to prezydent-elekt. - Moim zdaniem bardzo dobrze się do tego nadaje - mówi w Radiu Kraków Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xgd3m

Kampania prezydencka potwierdziła, że PiS bez wysuniętego na czoło Jarosława Kaczyńskiego może wygrywać wybory. Czy w partii zapadła decyzja, by jesienią kandydatem na premiera był nie prezes partii a szefowa zwycięskiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy Beata Szydło?

- Jak ktoś mnie pyta czy uważam, że byłaby dobrym premierem RP w czasach, kiedy Polacy oczekują dobrej zmiany, to także jako kobieta i córka górnika, wychowana w trudnych warunkach czekania na ojca, nadawałaby się do tej roli doskonale - mówi w Radiu Kraków prezydent-elekt.

d2xgd3m

- Ona pokazała wielki talent zarządczy. A tego właśnie potrzeba premierowi. Pani Szydło łączy w sobie takie bardzo dobre cechy, w sytuacji, gdy potrzeba naprawiać państwo, ale z uwzględnieniem potrzeb społecznych, taka osoba byłaby właściwą osobą na właściwym miejscu - dodaje Andrzej Duda. I przekonuje, że jako prezydentowi świetnie by mu się współpracowało z taką panią premier. - Zawsze bylibyśmy w stanie usiąść przy stole i rozmawiać, wynegocjować dobre rozwiązania - twierdzi były polityk PiS.

Tuż po wygranych przez Dudę wyborach Beata Szydło mówiła o kandydacie PiS na premiera w kontekście jesiennych wyborów parlamentarnych. - Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński - mówiła poseł Szydło.

Prezes PiS jeszcze kilka miesięcy temu zapowiadał, że najprawdopodobniej to on zostanie premierem i ma już kilku kandydatów na ministrów. Ostatnio nie był już jednak tak stanowczy. - Czy będę premierem? Nie wiem. Będzie tak, żeby było dobrze - mówi w „Gazecie Polskiej” Jarosław Kaczyński.

d2xgd3m

Podziel się opinią

Share

d2xgd3m

d2xgd3m
Więcej tematów