Trwa ładowanie...

Andrzej Duda ma plan. Przedstawił program wyborczy na nową kadencję

Decydujące starcie w wyborach prezydenckich 2020 już w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Obecny prezydent Andrzej Duda nie ma łatwego zadania. Sondaże pokazują, że walka z Rafałem Trzaskowskim jest bardzo wyrównana. Jaki program wyborczy proponuje na II kadencję Andrzej Duda i czym chce przekonać wyborców?

Andrzej Duda ma plan na nową kadencjęAndrzej Duda ma plan na nową kadencjęŹródło: PAP, fot: Piotr Nowak
ds1nrmb
ds1nrmb

Andrzej Duda walczy o reelekcję. Jaki ma program wyborczy na kolejną kadencję?

Prezydent Andrzej Duda pozytywnie podsumował mijającą kadencję. "Mimo problemów zewnętrznych, takich jak pandemia, jesteśmy dziś, jako państwo, w znacznie lepszym punkcie wyjścia niż wtedy, gdy obejmowałem urząd - uważa prezydent. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że potrzeba jeszcze wiele pracy. - Odwiedzając, jako pierwszy prezydent, wszystkie powiaty, spotykam się z ludźmi i wiem, jak wiele jest jeszcze do zrobienia".

Co Andrzej Duda zrobi, jeśli wygra II turę wyborów?

Sprawdziliśmy, czym obecny prezydent Andrzej Duda zamierza przekonać do siebie wyborów, jakie składa obietnice i co deklaruje.

Andrzej Duda - program wyborczy kandydata na prezydenta. Wybory 2020

Główną dewizą "Planu Dudy" jest "działać w służbie wszystkich Polaków". Obecny prezydent podkreśla, że Polska to wspólny dom, który powinien zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom. "Bezpieczny dom musi mieć solidną konstrukcję i twardy fundament. Tym fundamentem winna być równość wszystkich wobec prawa, a filarami - praca i rodzina" - zauważa kandydat na prezydenta.

Pierwsza i najważniejsza kwestia poruszona w programie wyborczym Andrzeja Dudy to wsparcie dla rodzin. Chodzi przede wszystkim o utrzymanie programów społecznych, tj. 500+, 300+. Dodatkowo prezydent zaproponował bon turystyczny o wartości 500 zł.

ds1nrmb

Kandydat na prezydenta deklaruje, że wszystkie programy tak jak były, tak i będą nadal funkcjonować, ponieważ nie tylko wspierają mieszkańców, ale też napędzają gospodarkę. "Państwo zaś potrzebuje koła zamachowego dla gospodarki. Programy społeczne, które zapowiedziałem w moim programie wyborczym z 2015 r., zostały zrealizowane podczas pierwszej kadencji, napędziły konsumpcję i sprawiły, że bogacili się nie tylko Polacy, ale urosła cała gospodarka" - uważa Andrzej Duda

Silna gospodarka i utrzymanie miejsc pracy - to kolejny ważny punkt programu wyborczego Andrzeja Dudy. Jak uważa, poza programami społecznymi, napędzającymi koniunkturę, potrzebny jest też plan, który uchroni polską gospodarkę przed skutkami pandemii koronawirusa. W tym przypadku - zdaniem Andrzeja Dudy - konieczna jest współpraca z rządem. Prezydent zaproponował już dodatek solidarnościowy dla osób, które w wyniku epidemii straciły pracę.

Andrzej Duda postuluje też wsparcie dla służby zdrowia i programów prozdrowotnych. Chodzi przede wszystkim o rozwój Funduszu Medycznego, na który będzie trafiało dodatkowe 3 mld zł na leczenie onkologiczne oraz leczenie chorób rzadkich - i to nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jak podkreśla Andrzej Duda, "ludzie, którzy zostali doświadczeni życiowymi tragediami, nie powinni prosić o pieniądze", powinno ich wspierać państwo.

Andrzej Duda w swoim programie wyborczym zamieścił również postulaty dotyczące rozwoju rolnictwa i polskich produktów. Jeśli zostałby wybrany na II kadencję, zapowiada przede wszystkim: sprawną politykę rolną państwa, lepszy system retencji, który pozwoli właściwie nawadniać uprawy, zobligowanie sieci handlowych do zaopatrywania się w określony przez państwo asortyment rolno-spożywczy pochodzący z Polski oraz promocję polskich produktów za granicą.

ds1nrmb

Dodatkowo Andrzej Duda, który stara się o reelekcję, postuluje uniezależnienie się od dostaw gazu ziemnego z Rosji, zamierza nadal współpracować z USA oraz dbać o to, by celem funkcjonowania UE była realizacja interesów mieszkańców poszczególnych krajów, a nie rozbudowa biurokracji. Kandydat na prezydenta podkreśla, że niezmiernie ważne jest również dbanie o dobry wizerunek Polski i Polaków za granicą oraz budowanie świadomości o historii naszego kraju.

Andrzej Duda - kim jest kandydat na Prezydenta Rzeczpospolitej?

  • ma 48 lat,
  • żonaty,
  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • obecnie jest Prezydentem RP,
  • bezpartyjny, ale w wyborach 2020 ma poparcie PiS.

Wybory 2020. Na kogo głosować?

W niedzielnym głosowaniu 12 lipca będzie można oddać głos na jednego z dwóch kandydatów. Są nimi: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Aby prawidłowo oddać głos, należy postawić znak "X" tylko przy jednym nazwisku.

ds1nrmb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds1nrmb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj