Trwa ładowanie...

Andrzej Duda łączy się w żalu z najbliższymi ofiar zamachu

Prezydent zabrał głos ws. zamachu w Manchesterze. "Łącze się w żalu i modlitwie z najbliższymi moich Rodaków, którzy zginęli w zamachu w Manchesterze" – napisał na Twitterze.

Andrzej Duda łączy się w żalu z najbliższymi ofiar zamachuŹródło: Facebook.com, fot: Alex Klis
di8w0z9

Andrzej Duda napisał też, że jego myśli są przy rannym Polaku.

Prezydent we wtorek również odniósł się do zamachu w Manchesterze. "Nasze myśli i modlitwy są dziś przy młodych ludziach - ofiarach zamachu terrorystycznego w Manchesterze" – napisał.

Głos zabrała też Beata Szydło. "W zamachu terrorystycznym zginęli nasi rodacy. Módlmy się za Nich. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym" - napisała premier. W innej wiadomości napisała, że rodzinie zamordowanych składa wyrazy głębokiego współczucia.

Premier Wielkiej Brytanii napisała, że "każdy z nas jest razem z mieszkańcami Manchesteru w tym strasznym czasie". Do krótkiej wiadomości dodano wideo z przemówieniem premier Theresy May po zamachu w Manchesterze.

Lider opozycyjnej Partii Pracy, Jeremy Corbyn, powiedział, że w obliczu zamachu Brytyjczycy są razem, a terroryzm nie podzieli społeczeństwa.

Zamach w Manchesterze

W zamachu terrorystycznym w Manchesterze zginęły co najmniej 22 osoby, w tym dwoje Polaków. Rannych jest blisko 60 osób, wśród nich jest Polak. MSZ zapewniło, że rodziny ofiar zmachu zostały objęte opieką służb brytyjskich i polskich.

Do zamachu doszło w poniedziałek tuż po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Manchesterze przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

di8w0z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di8w0z9
Więcej tematów