Trwa ładowanie...

Andrzej Duda chwali Joe Bidena za rozmowę z Putinem

Prezydent Polski Andrzej Duda skomentował spotkanie Joe Bidena z Władimirem Putinem w Genewie. Podkreślał, że ważną rolę odegrało w nim wielkie doświadczenie prezydenta USA w polityce międzynarodowej.

Share
Andrzej Duda chwali Joe Bidena za rozmowę z Putinem
Andrzej Duda chwali Joe Bidena za rozmowę z PutinemŹródło: East News
d2zw4q8

Andrzej Duda podczas konferencji prasowej z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem został poproszony o ocenę rozmowy Joe Bidena z Władimirem Putinem, która odbyła się w Genewie. - Mogę o niej powiedzieć, że prezydent Joe Biden jest niezwykle doświadczonym politykiem. Jestem przekonany, że całą tę rozmowę przeprowadził w sposób przez siebie zaplanowany, przemyślany i ta rozmowa jest elementem prowadzonej przez niego polityki - powiedział Duda.

Duda: Rozmowa Biden-Putin ważna z punktu widzenia NATO

Prezydent podkreślał, że spotkanie przywódców USA i Rosji ma również bardzo duże znaczenie z punktu widzenia sojuszników Stanów Zjednoczonych zrzeszonych w NATO. Zaznaczył, że państwa Paktu Północnoatlantyckiego mają świadomość działań militarnych Rosji poza jej granicami. - Trzeba mieć świadomość tego - i NATO ma taką świadomość - że Rosja jest po prostu agresorem na Ukrainie, że okupuje część Ługańska, Doniecka, że jest aktywna militarnie również w innych miejscach świata - chociażby w Syrii - mówił.

d2zw4q8

Duda ocenił, że NATO musi używać dostępnych środków do tego, by przeciwdziałać poczynaniom Rosji w innych krajach. - Jeżeli powiemy, że politykę NATO wobec Rosji widzimy dwutorowo, to ta dwutorowość polega na tym, że z jednej strony jesteśmy realistami i musi być to z jednej strony polityka twarda - jeśli trzeba, sankcji, bo to są instrumenty prawa międzynarodowego, które są możliwe do pokojowego wykorzystania - stwierdził.

Polski prezydent podkreślał, że Joe Biden z uwagi na swoje kompetencje był doskonałym reprezentantem NATO w rozmowie z Władimirem Putinem. - Prezydent Joe Biden, to jest polityk, także w wymiarze międzynarodowym o ogromnym doświadczeniu. Można śmiało powiedzieć, że z jednym z największych w tej chwili na świecie doświadczeń - powiedział Andrzej Duda o prezydencie USA.

Czytaj również:

Tomasz Siemoniak o polskiej armii. Jednoznaczne wnioski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2zw4q8

Podziel się opinią

Share
d2zw4q8
d2zw4q8
Więcej tematów