Polska"Amnestia" maturalna została Curiosum Edukacyjnym Roku 2006

"Amnestia" maturalna została Curiosum Edukacyjnym Roku 2006

"Wydawanie świadectw maturalnych bez zdania
egzaminu dojrzałości" zwyciężyło w plebiscycie "Curiosum
Edukacyjne Roku 2006", zorganizowanym przez internetowy "Monitor
Edukacji" i "Gazetę Wyborczą".

12.01.2007 | aktual.: 12.01.2007 18:58

Na pomysł ten głosowało 39% z ponad 8 tys. osób, które uczestniczyły w plebiscycie - poinformowała prowadząca imprezę Kazimiera Szczuka podczas rozstrzygnięcia plebiscytu w Centrum Kultury "Łowicka" w Warszawie.

W plebiscycie można było głosować za pośrednictwem strony internetowej "Monitora Edukacji" i "Gazety Wyborczej" w 12 kategoriach obejmujących: "Rewolucyjny plan obniżenia cen podręczników", "Nadanie religii w szkole większej rangi", "Wprowadzenie przedmiotu 'patriotyzm'", "Nieinformowanie szkół o prawach człowieka", "Wydawanie świadectw maturalnych bez zdania egzaminu dojrzałości", "Wprowadzenie mundurków", "Mianowanie kuratora w Łodzi", "Odznaczenie za nieprzynależność do PZPR", "Zakwestionowanie teorii ewolucji", "Płaca nierealna dla nauczycieli", "Trójki wdzierają się z pomocą do szkół" oraz "Wykrywanie w szkołach zajść w ciążę przez nauczycieli".

Głosujący mogli również zgłaszać propozycje własnych nominacji w kategorii specjalnej pt. "Twórcze rozwinięcie myśli Romana Giertycha".

Nagrodą w plebiscycie była granatowa statuetka przedstawiająca kulę ziemską z datą i nazwiskiem laureata. Minister edukacji Roman Giertych nie przybył po odbiór nagrody. Nagroda zostanie przesłana na adres Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Oceniam działania ministra Giertycha jako czysto propagandowe i czysto polityczne, nie ma w nich krzty merytorycznych założeń. Optymistyczne jest tylko to, że jest mało skuteczny we wdrażaniu swoich pomysłów. Szkoda, że nie przybył na uroczystość, stracił w ten sposób szansę na zmianę swojego wizerunku - powiedziała z PAP była sekretarz stanu w MEN, a obecnie redaktor "Monitora Edukacji", Irena Dzierzgowska.

"Monitor Edukacji" powstał z inicjatywy organizatorów społecznej akcji zbierania podpisów pod apelem o odwołanie Romana Giertycha, która odbyła się w maju i czerwcu 2006 roku. Celem Monitora jest, jak podkreślają jego twórcy, obywatelska kontrola władz oświatowych.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)