Trwa ładowanie...
d25u8sc

Amerykańskie okręty opuszczają bazy w Japonii

Dwa okręty USA opuściły w poniedziałek bazę w Japonii w ramach amerykańskich przygotowań do odwetu, po wtorkowych zamachach terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

d25u8sc
d25u8sc

Krążownik USS "Vincennes" i niszczyciel USS "Curtis Wilbur", oba wyposażone w rakiety samosterujące, opuściły bazę Yokosuka w Zatoce Tokijskiej - poinformował porucznik Chuck Bell, rzecznik US Navy.

W sobotę tę samą bazę opuścił wyposażony w rakiety krążownik "Cowpens". Media japońskie doniosły, że w ciągu najbliższego tygodnia w morze wypłynie lotniskowiec USS "Kitty Hawk".

Rzecznik Bell potwierdził wypłynięcie trzech okrętów, ale nie chciał ujawnić, dokąd popłynęły. W obecnych okolicznościach nie możemy podawać szczegółów ich misji - powiedział.

Wszystkie okręty, które wyszły z baz w Japonii, są zdolne do transportowania rakiet Tomahawk - używanych w czasie wojny w Bośni - oraz rakiet przeciwlotniczych i przeciw okrętom podwodnym.

d25u8sc

W sobotę 10 myśliwców F-15 i zaopatrzeniowych KC-135 opuściło bazę Kadena na Okinawie (płd.-zach. Japonia) udając się do bazy lotniczej Elmendor na Alasce.

Ponad 25 tys. z 54 tys. żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Japonii, przebywa w bazie na Okinawie.

Według agencji Kyodo, w piątek rakiety zostały załadowane na okręt "Curtis Wilbur". Okręty wojenne mogą dotrzeć z Yokosuka w rejon Środkowego Wschodu w ciągu tygodnia. (aso)

d25u8sc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25u8sc
Więcej tematów