Trwa ładowanie...

Amerykańskie media: "TVP wykorzystuje zwrot mienia do ataku na opozycję"

W poniedziałkowych "Wiadomościach" ukazał się materiał, który zasugerował, że Rafał Trzaskowski po ewentualnym wygraniu wyborów wykorzysta publiczne pieniądze, by zaspokoić żądania żydowskich organizacji. Amerykańskie media natychmiast zareagowały. Ich zdaniem TVP wykorzystało kwestię zwrotu żydowskiego mienia do ataku na opozycję.

Share
Amerykańskie media: "TVP wykorzystuje zwrot mienia do ataku na opozycję"
Źródło: PAP
dipl2z8

TVP: Rafał Trzaskowski rozważał wypłacenie 60 mld dolarów w ramach Restytucji Mienia Żydowskiego

– Stanowisko polskich władz jest jasne: adresatem żydowskich roszczeń powinien być Berlin. Jednak Rafał Trzaskowski, jeszcze jako wiceminister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL, rozważał wypłacenie 60 mld dolarów w ramach Restytucji Mienia Żydowskiego – podały w poniedziałkowym materiale "Wiadomości TVP".

Jak napisał "The New York Times” materiał TVP jest jawnym atakiem na opozycję. - TVP przytoczyła wywiad z Trzaskowskim z 2015 roku, w którym mówił, że Polska "musi rozmawiać ze społecznościami żydowskimi i próbować rozwiązać ten problem restytucji mienia". Zasugerował też, że "myślenie Trzaskowskiego nie opiera się na polskich interesach - napisał dziennik. W materiale podkreślono również, że Trzaskowski ma bliskie powiązania z Georgem Sorosem.

Amerykański dziennik przytoczył wypowiedź posła PiS Arkadiusza Mularczyka dla agencji Reutera, w której zaznaczył, że Trzaskowski jest człowiekiem, który reprezentuje interesy zagraniczne w naszym kraju. Dodał, że kandydat PO wziął "swój mandat" z Berlina czy Brukseli i nie stanąłby w obronie polskich interesów. Z kolei rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że trudno jest skomentować takie "absurdy". - Telewizja publiczna w Polsce jest bardziej podobna do telewizji publicznej w Rosji czy na Białorusi niż do telewizji publicznej w demokratycznym kraju - dodał.

dipl2z8

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty krytykuje rząd. "Flaki mi się przewracają"

"Trzaskowski zapowiedział, że zreformuje TVP, jeśli wygra wybory prezydenckie", napisał na koniec "The New York Times".

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dipl2z8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dipl2z8
dipl2z8
Więcej tematów