Trwa ładowanie...

Amerykański żołnierz zaatakowany w Giżycku. Pobili go i okradli

Żołnierz w towarzystwie cywilnego pracownika armii USA spędzał swój wolny czas w jednym z lokali na terenie Giżycka. Mężczyźni zostali zaatakowani w momencie, gdy wyszli na zewnątrz. Ciężko ranny żołnierz został przetransportowany do szpitala w Niemczech.

Share
Amerykański żołnierz zaatakowany w Giżycku. Pobili go i okradli
Źródło: AFP, fot: Michał Kość
d1fukot

Sprawcy dotkliwie pobili amerykańskiego żołnierza w nocy z piątku na sobotę. Ofiara miała złamaną twarzoczaszkę i trzeba było jak najszybciej przeprowadzić operację. Cywilny pracownik też został pobity, ale jego obrażenia było o wiele lżejsze. Atak mógł być spowodowany chęcią obrabowania mężczyzn. Sprawcy zabrali żołnierzowi portfel i pieniądze.

Policja zatrzymała trzy osoby związane z tym zdarzeniem, aktualnie trwa wyjaśnianie sprawy. Jeden z zatrzymanych mężczyzn już usłyszał zarzut napadu rabunkowego i ciężkiego pobicia. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Amerykańscy żołnierze nie mają zbyt wiele szczęścia podczas stacjonowania na terenie Polski. Już kilka razy doszło do wypadku z ich udziałem. W styczniu ciężarówka amerykańskiej armii,jadąca w konwoju, zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzyła w cywilny bus. Z kolei w listopadzie bus, którym jechali zderzył się czołowo z samochodem osobowym,

źródło: RMF

d1fukot

Podziel się opinią

Share
d1fukot
d1fukot
Więcej tematów