Trwa ładowanie...
d4ggyra

Amerykański F-15 rozbił się przy autostradzie

Amerykański myśliwiec F-15 rozbił się na południu amerykańskiego stanu Nevada, niedaleko autostrady nr 93. Pilot zdążył się katapultować - podaje agencja AP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykański F-15 rozbił się przy autostradzie
(AFP, Fot: SAM GREENWOOD / GETTY IMAGES NORTH AMERICA)
d4ggyra

F-15C Eagle z Nellis Air Force Base rozbił się na terenie władz federalnych, w pobliżu Alamo, około 100 mil na północ od Las Vegas - powiedział porucznik Ken Lustig, rzecznik Sił Powietrznych.

Jak poinformował natomiast szeryf Lincoln County, Kerry Lee, policja otrzymała zgłoszenie od mieszkańców, którzy widzieli płonącą kulę ognia, spadającą w pobliżu autostrady. - Wypadek miał miejsce na pustyni, w trudno dostępnym miejscu - powiedział szeryf. Dodał, że przybyłe na miejsce służby odnalazły szczątki samolotu rozciągnięte na długości około 100 metrów.

Pół godziny później, na pustyni, odnaleziono pilota maszyny, który się katapultował i pieszo próbował dotrzeć do miasta. Po przewiezieniu go do szpitala okazało się, że nie ma on żadnych poważnych obrażeń.

Na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny wypadku. Wszczęto już w tej sprawie śledztwo.

F-15 Eagle to wielozadaniowy samolot myśliwsko-szturmowy. Jest myśliwcem mogącym działać w każdych warunkach pogodowych.

Przeczytaj też: Polska armia w odwrocie? - ten raport wszystko wyjaśni

d4ggyra

Podziel się opinią

Share
d4ggyra
d4ggyra
Więcej tematów