Trwa ładowanie...

Amerykańscy żołnierze nie jadą na Ukrainę - wciąż nie ma decyzji

Stany Zjednoczone nie podjęły ostatecznej decyzji w sprawie zapowiedzianego już wysłania amerykańskich wojskowych na Ukrainę, gdzie mieliby szkolić tamtejszą gwardię narodową - podał przedstawiciel armii USA, cytowany przez agencję Reutera.

Share
Amerykańscy żołnierze nie jadą na Ukrainę - wciąż nie ma decyzji
Źródło: PAP/EPA
d35naou

Wypowiedź proszącego o anonimowość przedstawiciela amerykańskiej armii podaje w wątpliwość plany ogłoszone już dawno temu - zauważa Reuters.

Pentagon ogłosił program szkoleniowy w sierpniu ub.r. W styczniu dowódca amerykańskich sił w Europie gen. broni Ben Hodges zapowiedział, że amerykańscy wojskowi rozpoczną szkolenie ukraińskiej gwardii narodowej w marcu.

W czwartek zamiar wysłania na Ukrainę wojskowych instruktorów potwierdziło brytyjskie MSZ, a pod koniec lutego o wysłaniu polskich szkoleniowców poinformował polski wicepremier i minister obrony Tomasz Siemoniak. Powiedział, że Polska zamierza przygotować do stu instruktorów do szkolenia ukraińskich podoficerów; decyzja, czy i ilu pojedzie na Ukrainę, zapadnie w marcu. Siemoniak wyjaśniał, że program, który jest przygotowywany, dotyczy dwóch ukraińskich ośrodków szkoleniowych - pod Kijowem i pod Lwowem.

W czwartek wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksiej Mieszkow oznajmił, że celem - jak to ujął - "pompowania" na Ukrainę zagranicznych instruktorów jest zdestabilizowanie sytuacji w tym kraju.

d35naou

Podziel się opinią

Share
d35naou
d35naou
Więcej tematów