Trwa ładowanie...
dl3ku25
puls
20-08-2007 08:00

Amerykanin prezesem telewizji Puls


Amerykanin Farrell Meisel, reprezentujący koncern News Corp.,
został ponownie wybrany przez radę nadzorczą prezesem TV Puls.

Share
dl3ku25

- Pan Farrell Meisel otrzymał pozwolenie na pracę, więc bez problemu oraz zbędnej zwłoki mogliśmy go ponownie powołać na prezesa zarządu - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, udziałowiec i przewodniczący rady nadzorczej TV Puls.

Meisel był prezesem TV Puls od maja br. W lipcu br. rada nadzorcza zdecydowała się go odwołać z piastowanej funkcji, ponieważ kończyło mu się pozwolenie na pracę w Polsce. Wtedy także na stanowisko prezesa tymczasowo powołana została Amelia Łukasiak, która od 1 lipca br. jest szefową programów informacyjnych TV Puls i po odwołaniu z funkcji prezesa, pozostaje na tym stanowisku.

Oprócz Farella Meisela w zarządzie Pulsu zasiadają obecnie: przedstawiciel franciszkanów o. Mariusz Słowik i dyrektor finansowy Beata Dymacz.

News Corp. jest udziałowcem TV Puls od czerwca 2006 r. Koncern posiada połowę udziałów spółki TV Inwestycje, do której należy 70 proc. stacji. Druga połowa spółki należy do Prowincji Ojców Franciszkanów, którzy ponadto posiadają 25 proc. bezpośrednich udziałów w Pulsie. Pozostałe 5 proc. należy do Dariusza Dąbskiego.

dl3ku25

Jesienią TV Puls ma wystartować z nową ramówką. Telewizja wystąpiła do KRRiT o zmianę koncesji z wyspecjalizowanej na uniwersalną, na co otrzymała zgodę. Według poprzedniej koncesji, stacja musiała przez 70 proc. czasu nadawania emitować audycje i przekazy społeczno-religijne. Po zmianie cały program ma mieć charakter uniwersalny, ale treści religijne mają w zajmować nie mniej niż godzinę na dobę.

TV Puls dociera obecnie poprzez przekaz naziemny i satelitarny do ok. 60 proc. ludności Polski. Obecnie stacja startuje w konkursie o wolne częstotliwości naziemne, ogłoszonym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

dl3ku25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl3ku25
dl3ku25
Więcej tematów