Trwa ładowanie...
d4bqqnp

Amerykanie odwołali wizytę Macierewicza w Białym Domu? MON: spotkanie się odbędzie

Jeszcze dwa dni temu MON zapowiadało, że 17 stycznia Antoni Macierewicz leci do Stanów Zjednoczonych. Były minister obrony Tomasz Siemoniak informuje jednak, że Amerykanie odwołali spotkanie. – To nieprawda. Wizyta się odbędzie – mówi Wirtualnej Polsce płk Anna Pęzioł-Wójtowicz, rzecznik resortu obrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz ma się spotkać z doradcą Donalda Trumpa
Antoni Macierewicz ma się spotkać z doradcą Donalda Trumpa (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Bukała)
d4bqqnp

"Tyle szumu wokół zaproszenia Macierewicza do Białego Domu, a podawana data 17 stycznia wg. dziennikarskich waszyngtońskich źródeł już nieaktualna. Amerykanie nie chcą, aby zaproszenie do doradcy prezydenta USA było wykorzystywane jako element rekonstrukcyjnych rozgrywek w PiS" – napisał na Twitterze Tomasz Siemoniak z PO.

MON jednak dementuje te informacje. – Wizyta odbędzie się zgodnie z planem. Rozmowa z gen. McMasterem jest zaplanowana na 17 stycznia. To, co udostępnia min. Siemoniak jest nieprawdą – mówi płk Anna Pęzioł-Wójtowicz z MON.

Były minister obrony twierdzi jednak, że jego źródła są wiarygodne. – Rozmawiałem z amerykańskimi dziennikarzami. Dobrze ich znam. Mówią, że do spotkania nie dojdzie. Może MON jeszcze o tym nie wie. Poczekajmy do 17 stycznia – mówi Wirtualnej Polsce Siemoniak.

d4bqqnp

O wizycie Macierewicza w Białym Domu poinformował portal tvp.info. Minister ma się spotkać z doradcą Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego generałem Herbertem Raymondem McMasterem. Rozmowa ma dotyczyć wzmacniania wschodniej flanki NATO i metod odstraszania Rosji.

Antoni Macierewicz odejdzie z rzadu? Zobacz, co sądzą publicyści:

d4bqqnp

Podziel się opinią

Share
d4bqqnp
d4bqqnp
Więcej tematów