Trwa ładowanie...
d3itnuc
IAR

Amerykanie bombardują islamistów w Iraku

Stany Zjednoczone kontynuują bombardowania pozycji radykalnych sunnickich bojowników w Iraku. Amerykanie ewakuowali też część swojego personelu dyplomatycznego z Irbilu i Bagdadu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykańskie samoloty zrzuciły m.in. 52 tys. racji żywnościowych
Amerykańskie samoloty zrzuciły m.in. 52 tys. racji żywnościowych (PAP/EPA, Fot: US AIR FORCE)
d3itnuc

W niedzielę amerykańskie samoloty i drony wykonały pięć misji w północnym Iraku. W czasie pierwszej zbombardowano pojazd bojowy, z którego dżihadyści ostrzeliwali oddziały Kurdów. Podczas kolejnych Amerykanie zaatakowali pozycje moździerzy oraz kilka innych pojazdów.

Dowództwo wojsk USA nie podało dokładnych miejsc ataków. Wiadomo jednak, że bombardowania mają miejsce w rejonie stolicy Kurdystanu Irbilu.

Amerykańskie samoloty kontynuują też dostarczanie pomocy humanitarnej dla uchodźców, którzy schronili się na zboczach góry Sindżar. Według Pentagonu, dotychczas zrzucono 52 tysiące racji żywnościowych oraz 40 tysięcy litrów wody.

Departament Stanu poinformował tymczasem o przeniesieniu części personelu dyplomatycznego z Irbilu i Bagdadu do położonej na południu Iraku Basry. Konsulat w Irbilu i ambasada w Bagdadzie pozostają otwarte.

d3itnuc

Podziel się opinią

Share

d3itnuc

d3itnuc
Więcej tematów