Trwa ładowanie...
d3x6bot

Amber Gold. Akt oskarżenia wobec prokurator prowadzącej śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do gdańskiego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Barbarze K. Prokurator w latach 2009-2012 prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold.
Share
Amber Gold. Jest akt oskarżenia przeciwko prokurator Barbarze K.
Amber Gold. Jest akt oskarżenia przeciwko prokurator Barbarze K. Źródło: East News
d3x6bot

"Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko prokurator Barbarze K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold w latach 2009-2012, a więc bezpośrednio po złożeniu zawiadomienia przez Komisję Nadzoru Finansowego - przekazała w rozmowie z Polską Agnecją rasową rzecznik prasowy PO w Legnicy prokurator Lidia Tkaczyszyn, dodając, że sprawa została przekazana PO w Legnicy w 2017 r.

Rzecznik dodała jednocześnie, że zdaniem prokuratury Barbara K. w rażący sposób zaniedbała swoje obowiązki, ignorując informacje o przestępczej działalności Amber Gold i nie wykonując wielu oczywistych z punktu widzenia śledztwa czynności.

- W rezultacie umożliwiła kontynuowanie przestępczej działalności przez Marcina P. i kierowaną przez niego spółkę Amber Gold, której działania doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem niemal 19 tysięcy osób - wskazała.

d3x6bot

Prestiżowe wyróżnienie dla Marty Lempart. Radosław Fogiel kpi: jeszcze Nobla brakuje

Amber Gold. Jest akt oskarżenia wobec prokurator Barbarze K.

Według legnickiej PO w ciągu prawie trzech lat, gdy Barbara K. prowadziła i nadzorowała śledztwo w sprawie Amber Gold, spółka zawarła około 50 tysięcy transakcji dotyczących tzw. lokat w złoto o wartości ponad 800 milionów złotych. - W wyniku przestępczego procederu wielu pokrzywdzonych straciło oszczędności całego swojego życia - zaznaczono.

d3x6bot

Jak wyjaśniła Tkaczyszyn, prowadząca postępowanie Barbara K. po miesiącu odmówiła wszczęcia śledztwa, nie analizując dostatecznie faktów przedstawionych w zawiadomieniu.

- Decyzję oparła m.in. na ogólnodostępnych informacjach o ofercie spółki zamieszczanych przez nią na stronie internetowej - podkreśliła PO w Legnicy. W postanowieniu o odmowie wszczęcia śledztwa zignorowała, jak podała rzeczniczka legnickiej prokuratury, kwestię ewentualnego oszustwa na szkodę klientów Amber Gold.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x6bot

Podziel się opinią

Share
d3x6bot
d3x6bot
Więcej tematów