Trwa ładowanie...
ycipk-4n71qt

Ambasador USA pisze list do premiera Mateusza Morawieckiego. Odpowiada jej posłanka Krystyna Pawłowicz

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher miała wysłać do premiera Mateusza Morawieckiego list odnoszący się do materiału TVN o środowiskach neonazistowskich w Polsce i śledztwa, które toczy się w tej sprawie. "Żądam od Pani szacunku dla Narodu i Państwa Polskiego i jego demokratycznie wybranych władz" - odpisała jej posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz odpowiada na list ambasador USA Georgette Mosbacher
Krystyna Pawłowicz odpowiada na list ambasador USA Georgette Mosbacher (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk)
ycipk-4n71qt

Tygodnik "Do Rzeczy" poinformował w poniedziałek o liście, który miała wysłać do premiera Mateusza Morawieckiego ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "Trudno uznać ten list za pismo mające charakter dyplomatyczny. Ton pisma jest niezwykle arogancki" - powiedziała "Do Rzeczy" jedna z osób z bliskiego otoczenia premiera.

Co miała napisać w liście ambasador USA? Z informacji tygodnika wynika, że Mosbacher stwierdziła, iż Stany Zjednoczone nie będą tolerować - wypowiadanych publicznie przez polskich polityków - krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o środowisku nazistowskim w Polsce.
Miała też napisać, że za niedopuszczalny uważa fakt, iż osoby publiczne podważają wiarygodność stacji TVN. W jej ocenie są to ataki na "niezależnych dziennikarzy".

ycipk-4n71qt

Na doniesienia o liście ambasador USA do premiera zareagowała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Na swoim profilu na Twitterze zwróciła się wprost do szefowej placówki dyplomatycznej USA w Warszawie. "Pani G. Mosbacher, jako poseł na Sejm RP żądam od Pani szacunku dla Narodu i Państwa Polskiego i jego demokratycznie wybranych władz.Proszę szanować nasze zwyczaje i polskie prawo, które wiąże wszystkich, także antypolską, antydemokratyczną stację TVN" - napisała Pawłowicz.

"Czyli ambasada USA w Polsce wspiera antypolską działalność TVN i popiera ich: działania w celu obalenia legalnych władz RP, promowanie faszyzmu jako prowokacji politycznej przeciwko Polsce, ośmieszanie preazydenta USA D.Trumpa, podważanie sojuszu wojsk PL-USA, antypolonizm i łamanie prawa medialnego" - wylicza posłanka PiS.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4n71qt

ycipk-4n71qt
ycipk-4n71qt