Trwa ładowanie...

Ambasador USA pisze list do premiera Mateusza Morawieckiego. Odpowiada jej posłanka Krystyna Pawłowicz

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher miała wysłać do premiera Mateusza Morawieckiego list odnoszący się do materiału TVN o środowiskach neonazistowskich w Polsce i śledztwa, które toczy się w tej sprawie. "Żądam od Pani szacunku dla Narodu i Państwa Polskiego i jego demokratycznie wybranych władz" - odpisała jej posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Share
Ambasador USA pisze list do premiera Mateusza Morawieckiego. Odpowiada jej posłanka  Krystyna PawłowiczŹródło: East News, fot: Stanisław Kowalczuk
d3doav3

Tygodnik "Do Rzeczy" poinformował w poniedziałek o liście, który miała wysłać do premiera Mateusza Morawieckiego ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "Trudno uznać ten list za pismo mające charakter dyplomatyczny. Ton pisma jest niezwykle arogancki" - powiedziała "Do Rzeczy" jedna z osób z bliskiego otoczenia premiera.

Co miała napisać w liście ambasador USA? Z informacji tygodnika wynika, że Mosbacher stwierdziła, iż Stany Zjednoczone nie będą tolerować - wypowiadanych publicznie przez polskich polityków - krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o środowisku nazistowskim w Polsce.
Miała też napisać, że za niedopuszczalny uważa fakt, iż osoby publiczne podważają wiarygodność stacji TVN. W jej ocenie są to ataki na "niezależnych dziennikarzy".

Na doniesienia o liście ambasador USA do premiera zareagowała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Na swoim profilu na Twitterze zwróciła się wprost do szefowej placówki dyplomatycznej USA w Warszawie. "Pani G. Mosbacher, jako poseł na Sejm RP żądam od Pani szacunku dla Narodu i Państwa Polskiego i jego demokratycznie wybranych władz.Proszę szanować nasze zwyczaje i polskie prawo, które wiąże wszystkich, także antypolską, antydemokratyczną stację TVN" - napisała Pawłowicz.

"Czyli ambasada USA w Polsce wspiera antypolską działalność TVN i popiera ich: działania w celu obalenia legalnych władz RP, promowanie faszyzmu jako prowokacji politycznej przeciwko Polsce, ośmieszanie preazydenta USA D.Trumpa, podważanie sojuszu wojsk PL-USA, antypolonizm i łamanie prawa medialnego" - wylicza posłanka PiS.

d3doav3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3doav3
Więcej tematów