Trwa ładowanie...
d21gf1i

Ambasador USA Georgette Mosbacher odpowiada na zarzuty. "Nie sufluję polskiemu rządowi"

- Mogę z dumą powiedzieć, że działam na rzecz amerykańskich podmiotów - oświadcza w najnowszym wywiadzie ambasador USA. Tym samym Georgette Mosbacher ucina spekulacje Konfederacji o lobbingu w Kancelarii Premiera oraz nacisku na samego Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher (zdj. arch.)
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher (zdj. arch.) (Getty Images)
d21gf1i

Przypomnijmy, że po tekście Wirtualnej Polski o amerykańskim lobbingu w sprawie infrastruktury 5G, przewodniczący Ruchu Narodowego wystosował pismo do Kancelarii Premiera. Robert Winnicki domagał się informacji o spotkaniach szefa rządu z amerykańską ambasador Georgette Mosbacher. Polityk pytał także o rozmowy telefoniczne z amerykańskiej dyplomatki oraz jej spotkania z ministrami rządu.

- Podczas spotkań z premierem Mateuszem Morawieckim nie sugerowałam jakichkolwiek zapisów prawnych. Nie sufluję w jakikolwiek sposób polskiemu rządowi - zapewnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Georgette Mosbacher. - Wydaje mi się, że spotkania związane z 5G były trzy, i to w ubiegłym roku. Dotyczyły m.in. deklaracji w sprawie bezpieczeństwa sieci 5G, którą mieli podpisać premier Morawiecki i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence - tłumaczy amerykańska ambasador.

Dyplomatka, pytana o ewentualny lobbing, stwierdziła, że "działa na rzecz amerykańskich podmiotów". - Zabiegam o to, aby nasze firmy nie były dyskryminowane i miały równe szanse z innymi. Pamiętajmy, że amerykańskie podmioty zainwestowały w Polsce 42 mld dol. W przypadku niektórych firmy (typu Uber i Discovery - red.) występowały kwestie, które wymagały wyjaśnienia, jednak zależało jej wyłącznie na zapewnieniu równej konkurencji - dodała Mosbacher.

d21gf1i

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020 - tym razem się uda? "Jarosław Kaczyński ma za sobą dwie instytucje"

d21gf1i

Podziel się opinią

Share

d21gf1i

d21gf1i
Więcej tematów