Trwa ładowanie...
d1ozh71
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ambasador Czyżow: więcej sankcji wobec Rosji prowadzi donikąd

Coraz większa presja na Rosję poprzez wprowadzanie nowych sankcji "prowadzi donikąd" - powiedział ambasador Rosji przy UE Władimir Czyżow. To pierwsza reakcja Moskwy na uzgodnione przez UE sankcje sektorowe w związku z z kryzysem na Ukrainie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystawa karykatur prezydenta Putina w Kijowie
Wystawa karykatur prezydenta Putina w Kijowie (AFP, Fot: Sergei Supinsky)
d1ozh71

- Niestety decyzja (o sankcjach) potwierdza, że Unia Europejska nie może, bądź nie chce porzucić kursu zwiększania nacisku poprzez sankcje, co prowadzi donikąd i nie przyczynia się do deeskalacji sytuacji na Ukrainie i wokół niej - powiedział Czyżow agencji Interfax.

Sankcje UE i USA

Ambasadorowie państw UE uzgodnili we wtorek sankcje sektorowe wobec Rosji za wspieranie separatystów na wschodniej Ukrainie. Restrykcje obejmują embargo na broń, ograniczenia przepływu kapitału, technologii i sprzętu podwójnego zastosowania.

d1ozh71

Ustalenia muszą być jeszcze zatwierdzone przez rządy państw UE i wejdą w życie dzień po opublikowaniu rozporządzenia w Dzienniku Urzędowym UE.

Na zaostrzenie sankcji wobec Rosji UE zdecydowała się po katastrofie malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który 17 lipca został zestrzelony nad obszarem kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy. Zginęło prawie 300 osób. UE uznała, że katastrofa była konsekwencją dostarczania separatystom ciężkiej broni przez granicę rosyjsko-ukraińską.

Także USA nałożyły nowe sankcje na sektor energetyczny, finansowy i zbrojeniowy w Rosji.

d1ozh71

Podziel się opinią

Share

d1ozh71

d1ozh71
Więcej tematów