Trwa ładowanie...

Ambasada Izraela o kontrowersyjnym filmie. "Uderza w pamięć ofiar"

Nie milknie burza wokół spotu wyprodukowanego przez amerykańsko-żydowską organizację, która oskarża Polskę o negowanie Holokaustu. Głos w tej sprawie zabrała ambasada Izraela.

Share
Ambasada Izraela o kontrowersyjnym filmie. "Uderza w pamięć ofiar"
Źródło: PAP, Fot: Ron Sachs
d4481ub

Organizacja żydowska Ruderman Family Foundation rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o zerwanie przez Stany Zjednoczone relacji z Polską. Wyprodukowała specjalny spot, w którym przekonuje, że Polska próbuje negować Holokaust. Oskarża też rząd w Warszawie o wprowadzenie prawa, które pozwoli na wtrącenie ich do więzienia za mówienie prawdy. Padają również słowa: "Polish Holocaust", "Polski Holokaust".

Głos w tej sprawie zabrała ambasada Izraela. "W obecnych okolicznościach nie potrzebujemy nierozważnego zaognienia, lecz spokojnej i rzeczowej dyskusji opartej na wzajemnym szacunku" - podkreślono w oświadczeniu opublikowanym w sieci.

Tymczasem Fundacja Ruderman Family zdecydowała, że zdejmie kontrowersyjny spot, którego bohaterowie przekonują, że Polska próbuje negować Holokaust. Kilka minut po godzinie 21 film zniknął z profilu Fundacji na YouTube.

Informację o decyzji Fundacji przekazał na swoim profilu na Facebooku Jonathan Ornstein, dyrektor Jewish Community Center w Krakowie. Jak napisał "została ona podjęta po dyskusji z liderami organizacji żydowskich w Polsce".

d4481ub

Podziel się opinią

Share
d4481ub
d4481ub
Więcej tematów