Trwa ładowanie...
d3e55k9

Amazonia. Jair Bolsonaro rozmawiał z Angelą Merkel o pożarach lasów w Amazonii

Prezydent Brazylii rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec na temat pożarów lasów w Amazonii. Jair Bolsonaro napisał o szczegółach na swoim koncie na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amazonia. Pożary lasów Amazonii, strażacy walczą z ogniem w Brazylii i Boliwii
Amazonia. Pożary lasów Amazonii, strażacy walczą z ogniem w Brazylii i Boliwii (East News, Fot: AIZAR RALDES)
d3e55k9

Do rozmowy prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro i kanclerz Niemiec Angeli Merkel miało dojść w piątek. Przywódca Brazylii ocenił, że wymiana zdań "była produktywna".

- Angela Merkel potwierdziła suwerenność Brazylii w naszym regionie Amazonii. Na wniosek rządu niemieckiego zmobilizowano Europejską Służbę Działań Zewnętrznych. Ma ona ocenić sytuację w Ameryce Południowej – napisał na Twitterze Jair Bolsonaro.

Przywódcy spotkali się ostatnio we Francji, podczas szczytu państw G7. Jednym z głównych tematów obrad najbardziej rozwiniętych państw świata były m.in. pożary w Amazonii. Ustalono, że na walkę z kataklizmem grupa G7 przekaże 20 mln dolarów.

d3e55k9

Wcześniej w tym tygodniu, rząd Brazylii oświadczył, że przyjmie wszelką pomoc zagraniczną z zwalczaniu pożarów lasów Amazonii. Rzecznik brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro Rego Barros zaznaczył, że to Brazylia zdecyduje, jak pomoc wykorzystać.

Władze Brazylii skierowały do walki z pożarami lasów prawie 45 tys. żołnierzy oraz kilka samolotów cystern Hercules, które z powietrza gaszą ogień. Minister obrony kraju zapewnił, że sytuacja w Amazonii jest pod kontrolą.

O pomoc do Europy zwróciły się władze Boliwii. Komisja Europejska zapewniła, że wkrótce do Ameryki Południowej polecą eksperci ds. pożarnictwa.

Źródło: zm/pap

d3e55k9

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Die Welt" z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

d3e55k9

Podziel się opinią

Share
d3e55k9
d3e55k9
Więcej tematów