Trwa ładowanie...
d81nle5

Aleksiej Puszkow: bez ZSRR nie byłoby Polski

- Polska istnieje tylko dzięki ZSRR i radzieckim żołnierzom - twierdzi szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow. Rosyjski polityk skomentował w ten sposób wypowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego, który uznał paradę zwycięstwa organizowaną w Moskwie 9 maja za "symbol niespokojnego świata".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
4 maja 2015 r., Moskwa. Próba przed defiladą w Dzień Zwycięstwa
4 maja 2015 r., Moskwa. Próba przed defiladą w Dzień Zwycięstwa (AFP, Fot: ALEXANDER UTKIN)
d81nle5

Według rosyjskiego polityka, Polacy swoje istnienie zawdzięczają Armii Czerwonej. "Komorowski powinien wiedzieć, że bez 500 tysięcy ofiar, poświęconych przez nasz kraj dla wyzwolenia Polski, w ogóle by jej nie było. Hitler jej nie przewidywał" - napisał na swoim blogu Puszkow. Jego partyjny kolega, deputowany Franc Klincewicz dodał, że Rosja już przyzwyczaiła się do tego typu "ukąszeń komarów".

Podobne stwierdzenia wielokrotnie padały z ust rosyjskich polityków i komentatorów. W niedzielnym wydaniu serwisu informacyjnego rosyjska telewizja państwowa uznała, że Polacy mają krótką pamięć, ponieważ nie pamiętają, kto ich wyzwolił. Stwierdzenie to odnosiło się do likwidowania w Polsce pomników czerwonoarmistów.

W poniedziałek na Placu Czerwonym w Moskwie odbyła się przedostatnia próba przed największą paradą w nowoczesnej historii Rosji. W defiladzie z okazji 70. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem 9 maja weźmie udział około 200 pojazdów wojskowych, 150 samolotów i śmigłowców oraz 16 tys. żołnierzy.

d81nle5

Zobacz również wideo: Rosja szykuje się na Dzień Zwycięstwa

d81nle5

Podziel się opinią

Share
d81nle5
d81nle5