Trwa ładowanie...
d193ipy

Aleksander Stępkowski wszedł do Sądu Najwyższego. To założyciel Ordo Iuris

Prezydent Andrzej Duda powołał na sędziego Sądu Najwyższego Aleksandra Stępkowskiego. To zwolennik całkowitego zakazu aborcji i przeciwnik "ideologii gender”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Stępkowski, nowy sędzia SN
Aleksander Stępkowski, nowy sędzia SN (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d193ipy

Aleksander Stępkowski na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego został powołany w środę - informuje portal oko.press.

Swoją kandydaturę zgłosił już w ubiegłym roku, a Krajowa Rada Sądownictwa pozytywnie ją zaopiniowała. Okazało się jednak, że nie zrzekł się skutecznie obywatelstwa Wielkiej Brytanii (urodził się w Londynie). Warunkiem jest posiadanie tylko obywatelstwa polskiego. Andrzej Duda w październiku 2016 r. odmówił powołania go na sędziego. Widocznie znikły przeszkody, skoro prezydent tym razem powołal go do SN.

Andrzej Stępkowski trafi do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, która została wprowadzona do SN przez ustawę PiS. W tej izbie jest już sędzia, który wcześniej związany był z Ordo Iuris. To prof. Krzysztof Wiak z wydziału prawa, prawa kanonicznego i administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

d193ipy

Czytaj także: Ta kandydatura nie powinna trafić do prezydenta

Chce zakazu aborcji, walczy z gender

Aleksander Stępkowski jest profesorem nadzwyczajnym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Był współtwórcą i pierwszy prezesem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. W latach 2015–2016 pracował jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Jest zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji, autorem i współautorem wielu książek, m.in. "Dyktatura gender" i o ochronie życia poczętego.

d193ipy

Źródło: oko.press

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d193ipy

Podziel się opinią

Share

d193ipy

d193ipy
Więcej tematów