WP

Aleksander Kwaśniewski ostrzega prezydenta. Napisał list otwarty do Andrzeja Dudy

Za nieprawdziwe i niebezpieczne uznał Aleksander Kwaśniewski słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który w kontekście UE mówił o "wyimaginowanej wspólnocie". Kwaśniewski wystosował list otwarty do głowy państwa w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kwaśniewski: nie ma politycznej i społecznej zgody na antyeuropejski kurs
Kwaśniewski: nie ma politycznej i społecznej zgody na antyeuropejski kurs (PAP)
WP

Kontrowersyjne słowa padły podczas wtorkowego spotkania prezydenta z mieszkańcami Leżajska. Andrzej Duda mówiąc o działaniach Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że obóz władzy myśli o wyborcach, a nie o "jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika".

Do grona osób, które zareagowały na sformułowanie użyte przez Andrzeja Dudę, dołączył były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

"Dziś zwracam się do Pana Prezydenta głęboko poruszony i zaniepokojony słowami wypowiedzianymi przez Pana Prezydenta w Leżajsku o Unii Europejskiej, jako 'wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika'. To stwierdzenia nieprawdziwe i niebezpieczne" - napisał Kwaśniewski w liście otwartym.

WP

"Nieodpowiedzialne"

Przypomniał, że Unia Europejska jest wspólnotą realną i to m.in. dzięki niej od 60 lat w Europie panuje pokój. Wskazał też, że Polacy zyskali swobodny dostęp do unijnego rynku oraz pieniądze z dotacji z Brukseli.

Były prezydent podkreślił, że działanie na szkodę UE jest nieodpowiedzialne. "Jeżeli zatem słowa wypowiedziane przez Pana Prezydenta w Leżajsku wynikają z chwilowych emocji - apeluję o rozwagę. Jeśli zaś z głębszej strategii - ostrzegam. To wbrew polskiej racji stanu” - stwierdził Kwaśniewski.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

WP
WP
WP