Trwa ładowanie...
d2numig

Aleksander Doba rezygnuje z mandatu radnego. "Lepiej przysłużę się jako podróżnik"

Aleksandrowi Dobie zaufało ponad 9 tys. wyborów. W swoim okręgu wyborczym uzyskał najlepszy wynik spośród Bezpartyjnych Samorządowców. Teraz postanowił zrezygnować z mandatu radnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Doba startował w wyborach z list Bezpartyjnych Samorządowców
Aleksander Doba startował w wyborach z list Bezpartyjnych Samorządowców (WP.PL)
d2numig

W specjalnym oświadczeniu Aleksander Doba stwierdził, że uznał, iż "lepiej przysłuży się Policom, regionowi i krajowi jako podróżnik".

"Startowałem i wspierałem nie po raz pierwszy listę bezpartyjnych samorządowców. Jestem przekonany, że tak jak ja radzę sobie w podróżach, tak bezpartyjni samorządowcy dobrze poradzą sobie w Sejmiku, beze mnie" – napisał Aleksander Doba.

Podróżnik podziękował za głosowanie na niego. "Wierzę, że (wyborcy – red.) zrobili to w imię głosowania za wartościami takimi jak wolność, niezależność, odwaga i pasja okrywania rzeczy nowych. Ja pozostaję wierny tym wartościom, dlatego podjąłem decyzję o złożeniu mandatu radnego Sejmiku" – wyjaśnia.

Aleksander Dobra, choć startował z trzeciego miejsca, uzyskał najlepszy wynik spośród kandydatów Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu nr. 1. Na podróżnika, który trzykrotnie przepłynął kajakiem w pojedynkę Atlantyk, zagłosowało 9 217 osób. Jego miejsce w sejmiku województwa zachodniopomorskiego zajmie Maria Ilnicka-Mądry, która zdobyła 6 051 głosów. Było to drugi wynik na liście Bezpartyjnych Samorządowców w tym okręgu wyborczym.

d2numig

Zobacz także: Finowie pokazują jak powinno się świętować niepodległość.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2numig

Podziel się opinią

Share
d2numig
d2numig
Więcej tematów