Trwa ładowanie...

Alarmy bombowe w przedszkolach w całej Polsce. Policja przeszukuje kilkadziesiąt placówek

Alarmy bombowe w przedszkolach w całej Polsce. Dyrektorzy placówek otrzymali w środę wieczorem informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych.
Share
Katowice: mężczyzna zaatakował kontrolerów biletów nożem
Katowice: mężczyzna zaatakował kontrolerów biletów nożemŹródło: WP.PL
d147si1

Alarmy bombowe w przedszkolach w całej Polsce

W środę wieczorem do co najmniej 40 przedszkoli w Warszawie przesłano wiadomość zawierającą informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. Dyrektorzy placówek podjęli decyzję o ewakuacji dzieci, które spędziłyby tam przedostatni dzień przed wakacjami. Zdaniem policji groźby nie są jednak wiarygodne. W rozmowie z „Wyborczą” podinsp. Magdalena Bieniek zapewniła, że trwają już czynności mające na celu ustalenie tożsamość autorów maili. Za umyślne wywołanie alarmu bombowego grozi kara do ośmiu lat więzienia. Ponadto winna osoba może zostać również sądownie zobowiązania do pokrycia kosztów związanych z całym zajściem.

Alarmy Bombowe – ewakuowano dzieci

Według informacji zawartych w mailach, do detonacji ładunków wybuchowych miało dojść w czwartek, 27 lipca o godzinie 11. Liczne placówki z tego powodu zostały dziś zamknięte. Jak podaje gazeta.pl, w Warszawie z powodu alarmu zamknięto między innymi m.in. przedszkole nr 400 przy ulicy Lokajskiego 2, przedszkole numer 352 przy ul. Teligi 3, przedszkole nr 55 przy ul. Cybisa 1, przedszkole nr 318 przy ul. Kochanowskiego 9A, przedszkole nr 366 przy ul. Hawajskiej 7. Chociaż poziom wiarygodności pogróżek był niski, niezbędne było przeszukanie każdego, zagrożonego budynku.

d147si1

Podziel się opinią

Share
d147si1
d147si1
Więcej tematów