Trwa ładowanie...

Alarm bombowy Rzeszów - ewakuowano siedzibę PSL. Zagrożonych było 190 osób

Alarm bombowy Rzeszów – tym razem ładunek wybuchowy miał być podłożony pod siedzibą PSL w Rzeszowie. Na miejscu działania prowadzą strażacy oraz policjanci z psem. Z budynku ewakuowano 190 osób.

Alarm bombowy Rzeszów - ewakuowano siedzibę PSL. Zagrożonych było 190 osóbŹródło: WP.PL
d2aj8pa
d2aj8pa

Alarm bombowy Rzeszów – zagrożona siedziba PSL

Alarm bombowy w siedzibie PSL w Rzeszowie przy ul. Kopernika i pl. Ofiar Getta ogłoszono we wtorek około godziny 11. Do biura poselskiego dotarł mail, w którym nieznany sprawca deklaruje, że bomba wybuchnie w jednym z budynków o godzinie 13. Na miejsce wezwano odpowiednie służby, a osoby przebywające w siedzibie PSL (około 190 osób) zostały ewakuowane. Na miejscu akcję sprawdzania budynku rozpoczęli strażacy oraz policjanci. W przeszukaniu budynków udział wziął także opiekun z psem przeszkolonym do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Od ogłoszenia alarmu bombowego minęło już kilka godzin, ale służbom nie udało się namierzyć niebezpieczeństwa.

Alarm bombowy – coraz więcej fałszywych zawiadomień o niebezpieczeństwie

W ostatnich dniach alarm bombowy jest podnoszony w całej Polsce. Maile oraz telefony od anonimowych osób z informacją, że w danym budynku znajduje się bomba, dochodzą do uczelni, sklepów, a także bezpośrednio na komisariaty policji. W każdym przypadku scenariusz wygląda tak samo. Zagrożone miejsce ogłasza alarm bombowy, przeprowadza ewakuację budynku oraz zawiadamia odpowiednie służby, które sprawdzają budynek zagrożony wybuchem. Jak dotąd wszystkie ogłoszone alarmy bombowe okazały się być fałszywe.

Policja przypomina, że podnoszenie fałszywego alarmu bombowego to łamanie prawa. W Polsce przewiduje się za to karę nawet 8 lat pozbawienia wolności dla żartownisiów podnoszących alarm bombowy.

d2aj8pa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aj8pa
Więcej tematów