Trwa ładowanie...
d2ksee4

Alarm bojowy armii Rosji. Rakiety S-400 przy granicy z Ukrainą

Moskwa nie przestaje testować cierpliwości Zachodu i NATO. Rosyjskie jednostki rakietowe stacjonujące w okręgu graniczącym z Ukrainą postawiono w stan gotowości bojowej. Kreml testuje rakiety S-400 i sprawdza, czy wojsko jest gotowe odeprzeć atak z powietrza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
System S-400 Triumf to obecnie najnowocześniejszy kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy rosyjskiej armii
System S-400 Triumf to obecnie najnowocześniejszy kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy rosyjskiej armii (mil.ru/CC BY)
d2ksee4

Alarmy ogłoszono w oddziałach obrony powietrznej całego Południowego Okręgu Wojskowego. Graniczy on z ogarniętym konfliktem zbrojnym Donbasem, a w jego skład wchodzi też okupowany przez Moskwę ukraiński Krym.

Rosyjski resort obrony wyjaśnia, że manewry w rejonie Morza Czarnego były wcześniej zaplanowane. Z kolei scenariusz ćwiczeń wynikać ma z wymagań sprawdzianów przewidzianych dla żołnierzy. MON Rosji potwierdza, że plan manewrów zakłada wykorzystanie systemów S-400.

Zespoły obsługujące systemy rakiet S-400 Triumf wyruszyły już na wyznaczone pozycje. W czasie przejazdu sprawdzano umiejętność maskowania pojazdów oraz skuteczność odparcia pozorowanego ataku grup dywersyjno-wywiadowczych - wyjaśnia polskieradio.pl.

d2ksee4

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o grzechach Tuska: zbladły przy grzechach PiS"

Rosjanie zapowiadają, że zestawy S-400 zostaną rozlokowane w pobliżu "krytycznie ważnych obiektów", które mogą zostać zaatakowane przez wrogie lotnictwo. W ramach ćwiczeń osłony tych miejsc, rosyjskie jednostki przeprowadzą elektroniczne wystrzały rakiet. Przewidziano symulację odpierania ataków pojedynczych, grupowych i zmasowanych.

System S-400 Triumf to obecnie najnowocześniejszy kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy znajdujący się w służbie rosyjskich sił zbrojnych. Może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na wiele celów. Jego maksymalny zasięg to 400 kilometrów.

d2ksee4

Ćwiczą desant przy granicy z Polską

Rosyjska armia ćwiczy także przy granicy z Polską. Na poligonie w pobliżu Brześcia nad Bugiem odbywają się wspólne manewry batalionów desantowych z Rosji i Białorusi. W ćwiczeniach bierze udział m.in. formacja spadochroniarzy z Pskowa, która walczyła m.in. w Gruzji oraz na Ukrainie.

Z kolei w pierwszym tygodniu kwietnia Rosja pokazała swoje siły na Bałtyku. Manewry marynarki Federacji Rosyjskiej zostały ostro skrytykowane przez ministerstwo obrony Łotwy i Szwecji. Eksperci NATO zauważają, że aktywność rosyjskiej marynarki na Morzu Bałtyckim znacznie wzrosła od aneksji Krymu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ksee4

Podziel się opinią

Share

d2ksee4

d2ksee4
Więcej tematów