Trwa ładowanie...
dnw2c6a

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Śmigłowiec podjął członka załogi z kutra

Śmigłowiec ratowniczy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej podjął członka załogi kutra, znajdującego się na Bałtyku ok. 20 mil morskich na północny-wschód od Darłowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmigłowiec Marynarki Wojennej Mi-14 PŁ/R
Śmigłowiec Marynarki Wojennej Mi-14 PŁ/R (PAP, Fot: Piotr Wittman)
dnw2c6a

Informacja o człowieku, który potrzebuje natychmiastowego transportu do szpitala, dotarła do Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie krótko po godzinie 12.00. Do akcji została skierowana załoga śmigłowca ratowniczego Mi-14PŁ/R.

Po około 15 minutach lotu śmigłowiec pod dowództwem kpt. mar. pil. Wojciecha Wójcika znajdował się już w rejonie akcji. Załoga niezwłocznie podjęła poszkodowanego na pokład maszyny.

Śmigłowiec wylądował na lotnisku w Darłowie tuż po godzinie 13.00. Poszkodowany został przekazany załodze karetki pogotowia i trafił do szpitala.

dnw2c6a

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest obecnie jedyną w kraju formacją lotniczą utrzymującą ciągłą gotowość do prowadzenia akcji ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. Całodobowe dyżury w systemie ratownictwa morskiego i lotniczego pełnią załogi śmigłowców typu W-3RM "Anakonda" i Mi-14PŁ/R na lotniskach w Gdyni Babich Dołach i Darłowie. System ratownictwa wspiera również załoga samolotu patrolowego Bryza dyżurująca na lotnisku w Siemirowicach.

dnw2c6a

Podziel się opinią

Share
dnw2c6a
dnw2c6a
Więcej tematów