ycipk-vl55ww

Akcja policjantów na autostradzie A2. Zatrzymali poszukiwanego przestępcę

Policjanci z Poznania zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który poszukiwany był przez brytyjski wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. Doszło do tego przy bramkach na autostradzie A2. Funkcjonariusze zablokowali samochód podejrzanego, obezwładnili go i zatrzymali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przestępcę zatrzymano nocą na autostradzie A2
Przestępcę zatrzymano nocą na autostradzie A2 (iStock.com)
ycipk-vl55ww

Do zatrzymania mężczyzny doszło 15 maja, ale dopiero teraz policja poinformowała o tym. 37-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Jak informuje policja, chodzi o przestępstwa przeciwko życiu i mieniu popełnione na terenie Wielkiej Brytanii. Mężczyzna miał kogoś pobić na śmierć.

Wielkopolscy policjanci pracowali nad sprawą dwa dni. Dowiedzieli się, że poszukiwany przez Brytyjczyków mężczyzna może znajdować się na terenie powiatu poznańskiego. Szybko ustalili, gdzie przebywa. Funkcjonariusze wiedzieli też, że 37-latek chce uciec z Polski.

Czytaj także: Podejrzewany o zabicie żony może ukrywać się w Irlandii

ycipk-vl55ww

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu razem z Grupą Realizacyjną z KMP w Poznaniu zatrzymali mieszkańca Wielkopolski w późnych godzinach wieczornych na autostradzie A2.

- 37-latek zatrzymał samochód przed bramkami autostradowymi, żeby wziąć bilet. Wtedy jego auto zostało zablokowane przez policyjne radiowozy. 37-latek był zaskoczony całą sytuacją. Został wyciągnięty z samochodu i zatrzymany - relacjonuje podkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego KWP w Poznaniu.

Mężczyzna trafił do aresztu. Będzie tam przebywał do czasu zakończenia procedur związanych z ekstradycją.

ycipk-vl55ww

Źródło: Wielkopolska Policja

Czytaj także: Utopił osiem żywych szczeniąt. "Tak się robi na wsiach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-vl55ww
ycipk-vl55ww
ycipk-vl55ww