Trwa ładowanie...
d34fjt2

Akcja MSZ w internecie: Róbcie patriotyczne selfie

Do fotografowania się na tle miejsc związanych z Polską zachęca MSZ w ramach akcji #MyPolska. Udostępniając zdjęcia na portalach społecznościowych w dniu 11 listopada Polonia i Polacy na całym świecie włączą się w świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja MSZ w internecie: Róbcie patriotyczne selfie
(freeimages.com)
d34fjt2

Jak informuje MSZ na swojej stronie internetowej "w akcji #MyPolska może wziąć udział każdy, na całym świecie". Chodzi o zrobienie zdjęcia na tle miejsc związanych z Polską, a potem, w dniu Święta Niepodległości, opublikowanie go na Twitterze lub Facebooku z hashtagiem #MyPolska.

Selfie można wykonać chociażby na tle takich miejsc jak wzgórze Monte Cassino, pomnik Polskich Lotników w Northolt w Londynie, most Pulaski Bridge w Nowym Jorku, pomnik Józefa Bema w Budapeszcie, Stocznia Gdańska czy ławeczka Jana Karskiego w Warszawie. Jak zapewniają inicjatorzy akcji, lista miejsc jest otwarta.

Wystarczy aparat fotograficzny lub smartfon, rekwizyty w narodowych, biało-czerwonych barwach, miejsce kojarzące się z Polską i walką o wolność oraz dostęp do internetu - informuje resort. I dodaje, że na zdjęciu można być z rodziną lub przyjaciółmi, z flagą w dłoni, narodowymi barwami wymalowanymi na policzku lub z kotylionem wpiętym w marynarkę. Apeluje: "pokaż swoją Polskę niezależnie od tego, w którym zakątku świata mieszkasz".

d34fjt2

Pomysłodawcą akcji #MyPolska jest ambasada RP w Londynie. W ten sposób polscy dyplomaci chcą zachęcić do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.

Zobacz również nowy film promujący Polskę

d34fjt2

Podziel się opinią

Share
d34fjt2
d34fjt2
Więcej tematów