Trwa ładowanie...
d7nsy2o

Akcja antyterrorystów w Tbilisi. Odgłosy eksplozji i strzałów

Antyterroryści zatrzymali co najmniej jedną osobę. Gruzińskie służby podają, że akcję prowadzono przeciwko osobom, które są podejrzane o członkostwo w organizacji terrorystycznej. W akcji został ranny jeden z policjantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podejrzane osoby otworzyły ogień w kierunku policji
Podejrzane osoby otworzyły ogień w kierunku policji (Getty Images, Fot: Jan Kruger)
d7nsy2o

Portal agenda.ge cytując oświadczenie gruzińskich służb podaje, że zatrzymano jedną osobę. Trwają następne aresztowania osób, które są podejrzane o przynależność do organizacji terrorystycznej. Służby nie podają nazwy grupy terrorystycznej.

Według świadków akcję prowadzono wobec obcokrajowców mieszkających tam od dwóch lat.

Akcja rozpoczęła się w nocy z wtorku na środę. Rzecznik prasowy Służby Bezpieczeństwa Państowego Nino Giorgobiani poinformował, że najpierw prowadzono negocjacje, które nie przyniosły skutku. - Członkowie grupy przestępczej otworzyli ogień i rzucali granatami w kierunku policji – cytuje Nino Giorgobianiego agenda.ge.

Jak informuje aljazeera.com, co najmniej jeden antyterrorysta został ranny. Mężczyzna został postrzelony w głowę. Lekarze poinformowali, że jego stan jest krytyczny.

Według serwisu, w akcji w Tbilisi brało udział około 100 policjantów i strażaków. Gruziński rząd zwołał specjalne posiedzenie, ale nie odniósł się do akcji w Tbilisi.

d7nsy2o

Podziel się opinią

Share
d7nsy2o
d7nsy2o
Więcej tematów