Trwa ładowanie...
dcqy66n

Akademia Leona Koźmińskiego i SGH w światowym rankingu "Financial Times"

"Financial Times" opublikował listę stu najlepszych szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na 20 miejscu, a Szkoła Główna Handlowa na 59 miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akademia Leona Koźmińskiego i SGH w światowym rankingu "Financial Times"
Akademia Leona Koźmińskiego i SGH w światowym rankingu "Financial Times" (PAP)
dcqy66n

Studia z zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego na 20 miejscu najlepszych na świecie

"Financial Times" opublikował coroczny, prestiżowy ranking najlepszych studiów magisterskich z zarządzania. Tym razem na 20 miejscu znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego. To wielki sukces uczelni, która istnieje dopiero 25 lat.

"Dobry program, świetni wykładowcy i umiędzynarodowienie. Te trzy elementy to taki hardware, który musi zapewnić każda ambitna uczelnia" – tak komentuje sukces uczelni rektor prof. Witold Bielecki. "My staramy się do tego dodać software – szersze horyzonty, etykę, ale przede wszystkim ducha przedsiębiorczości."

dcqy66n

Akademia Leona Koźmińskiego w rankingu "Financial Times"

Ranking "Financial Times" powstaje na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród absolwentów. W ocenie studiów brane jest pod uwagę kilkanaście kryteriów – umiędzynarodowienie uczelni, jakość wykładowców, koszt studiów, kariera i zarobki absolwentów.

Jak podkreślają twórcy rankingu, w tym roku po raz pierwszy sklasyfikowano w nim sto uczelni – co odzwierciedla rosnącą popularność zarządzania jako kierunku studiów. W rankingu znalazły się uczelnie z 27 krajów, na których studiuje łącznie ponad 30 tys. osób.

Ranking "Financial Times" - szwajcarski Uniwersytet St. Gallen najlepszy

Zwycięzcą rankingu po raz kolejny został szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Drugie miejsce zajęła francuska uczelnia HEC Paris, a trzecie – London Business School.

dcqy66n

Warszawska Szkoła Główna Handlowa również znalazła się w rankingu awansując z 68 miejsca na 59.

Zarządzanie na Akademii Leona Koźmińskiego docenione również przez Polską Komisję Akredytacyjną

Studia na zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego są realizowane całkowicie po angielsku, więc oferta nauczania przyciąga cudzoziemców. Polska Komisja Akredytacyjna już wcześniej doceniła uczelnię i nadała zarządzaniu najwyższą ocenę wyróżniającą.

Akademia Leona Koźmińskiego utrzymuje współpracę z ponad 200 uczelniami na świecie, co skutecznie przekłada się na wymianę akademicką wykładowców i studentów. Dzięki wspólnym programom edukacyjnym na Akademii Leona Koźmińskiego możliwe jest uzyskanie podwójnego dyplomu – np. z ESCP Europe – prestiżową francuską uczelnią.

W czerwcu 2018 roku "Financial Times" doceniło również kierunek "finanse i rachunkowość" na Akademii Leona Koźmińskiego. Studia zostały sklasyfikowane na 17 miejscu spośród 65 najlepszych szkół biznesu na świecie.

dcqy66n

Podziel się opinią

Share
dcqy66n
dcqy66n
Więcej tematów