Trwa ładowanie...
di1ynhz

Agata Kornahuser-Duda otrzyma pensję? Jest petycja ws. wynagrodzenia dla pierwszej damy

Do Sejmu wpłynęła petycja ws. wynagrodzenia dla wszystkich pierwszych dam. Oznacza to, że pensję za reprezentowanie państwa może otrzymać Agata Kornhauser-Duda. Z wcześniejszego projektu ustawy wycofało się Prawo i Sprawiedliwość.
Share
Agata Kornhauser-Duda otrzyma pensję? Do Sejmu wpłynęła petycja w tej sprawie (zdjęcie ilustracyjne)
Agata Kornhauser-Duda otrzyma pensję? Do Sejmu wpłynęła petycja w tej sprawie (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Kancelaria Prezydenta RP
di1ynhz

"Jednym z widocznych objawów źle działającego Państwa Polskiego jest z jednej strony oczekiwanie, że małżonek Prezydenta RP stanie się osobą publiczną, a z drugiej, że będzie to realizować za własne pieniądze, bez wynagrodzenia i bez zabezpieczenia emerytalnego. Posłowie powinni, wreszcie, zrobić to, co już 30 lat temu należało uregulować" - to fragment petycji, która w ostatnim czasie wpłynęła do Sejmu.

Agata Kornhauser-Duda dostanie wynagrodzenie? Jest petycja

Z ustaleń "Faktu" wynika, że złożenie dokumentu spotkało się z przychylną opinią, a posłowie zajmą się nim już po wakacjach sejmowych, czyli około połowy września.

di1ynhz

Jak przekonuje szef sejmowej Komisji Petycji sprawę wynagrodzenia dla Agaty Kornhauser-Dudy oraz wcześniejszych pierwszych dam trzeba uregulować. - Małżonek prezydenta nie może zawodowo pracować, ale też reprezentuje nasz kraj, angażuje się w wiele spraw - mówił w rozmowie z "Faktem" Sławomir Piechota z Platformy Obywatelskiej.

Zobacz też: Ryszard Terlecki wylicza "problemy PO". Marcin Kierwiński odpowiada

Agata Kornhauser-Duda dostanie wynagrodzenie? Wcześniej też były próby

Poseł PO zdradził też, jak widziałby kwestię wypłaty uposażenia dla poprzednich pierwszych dam. Jego zdaniem najlepszym i najwłaściwszym wyjściem byłoby wypłacenie dodatku do ich emerytur.

di1ynhz

Jak zauważa dziennik, petycja ws. wypłaty wynagrodzenia dla małżonka Prezydenta RP pojawiły się już podczas wcześniejszej kadencji Sejmu.

Prawo i Sprawiedliwość chciało przyznać Agacie Kornhauser-Dudzie uposażenie w wysokości 13 tysięcy złotych miesięcznie. Takie samo wynagrodzenie miałyby otrzymać wcześniejsze pierwsze damy. Przygotowano nawet projekt ustawy, jednak w ostatnim momencie PiS wycofało się z jego realizacji.

Źródło: "Fakt"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

di1ynhz

Podziel się opinią

Share
di1ynhz
di1ynhz
Więcej tematów