Trwa ładowanie...
d4fi784

Afganistan: rozpoczyna się operacja "Górski Lew"

Dowództwo wojsk USA w Afganistanie wysłało ponad 1000 żołnierzy w rejon granicy z Pakistanem, co wskazuje, że wezmą tam udział w większej bitwie z siłami al-Qaedy - podał w
środę Washington Post powołując się na źródła w Pentagonie. Planowana operacja ma nazwę "Górski Lew".

Share
d4fi784

Według gazety, nad granicę wysłano część dwóch batalionów wojsk lądowych ze 101. dywizji powietrzno-desantowej. Wcześniej skierowano tam kilkuset żołnierzy brytyjskiej piechoty morskiej specjalizujących się w walkach w górach.

Dowództwo USA wysłało poza tym helikoptery Apache do bazy amerykańskich sił specjalnych w pobliżu miasta Chost, około 30 km od granicy z Pakistanem, gdzie - jak uważają sztabowcy - ukrywają się setki terrorystów z organizacji Osamy bin Ladena oraz ich sojusznicy, niedobitki talibów.

Działania te podjęto częściowo w rezultacie nie potwierdzonych raportów wywiadu, według których bin Laden i jego najbliższy współpracownik Ajman Al-Zawahiri mają przebywać niedaleko Chostu, w wiosce Maidan w Pakistanie.

We wtorek Pentagon poinformował o dwóch potyczkach w tym rejonie, na północny wschód od Chostu, o milę od granicy z Pakistanem, z udziałem amerykańskich i australijskich sił specjalnych. Zginęło w nich czterech ludzi uważanych za członków al-Qaedy.(miz)

d4fi784

Podziel się opinią

Share
d4fi784
d4fi784
Więcej tematów