Trwa ładowanie...

Afganistan: co najmniej 37 zabitych w zamachu samobójczym

37 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych rano w zamachu samobójczym w głównym meczecie w mieście Majmana w prowincji Farjab na północy Afganistanu. - Zamachowiec-samobójca zdetonował materiały wybuchowe, gdy ludzie pozdrawiali się z okazji święta (Id al-Adha - Święto Ofiar - przyp.) - poinformował rzecznik afgańskiej policji.

Share
Afganistan: co najmniej 37 zabitych w zamachu samobójczym
Źródło: PAP/EPA, Fot: STR
d12vizp

Nie jest jasne, czy celem zamachu był szef policji prowincji Farjab Abdul Chalik Aksaj. - Zamachowiec zdetonował ładunki w chwili, gdy szef policji doszedł do swego samochodu. Wygląda na to, że celem była duża liczba przedstawicieli sił bezpieczeństwa - sprecyzował rzecznik.

Według AFP, która powołuje się na wicegubernatora prowincji Abdula Stara Bareza, w zamachu zginęły 32 osoby, w tym 17 cywilów i 15 policjantów. Ok. 30 osób odniosło obrażenia, w tym szef policji prowincji Farjab.

d12vizp

W modłach w głównym meczecie w Majmanie brało udział wielu przedstawicieli lokalnych władz. Id al-Adha jest najważniejszym świętem dla muzułmanów. Obchodzone jest na pamiątkę ofiary Abrahama i jego posłuszeństwa wobec Boga.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, lecz - jak zauważa AFP - ataki tego typu regularnie przeprowadzają talibscy bojownicy, którzy chcą odsunąć od władzy rząd prezydenta Hamida Karzaja wspierany przez Zachód.

d12vizp

Podziel się opinią

Share
d12vizp
d12vizp
Więcej tematów