Trwa ładowanie...
ycipk-21oip3

Afera ws. PFN. Edmund Janniger odpowiada na zarzuty. "Kroki prawne zostają podjęte"

Edmund Janniger odniósł się do afery ws. kosztownych lotów, które miały być pokryte z budżetu Polskiej Fundacji Narodowej. Asystent Antoniego Macierewicza zaprzecza i zapowiada podjęcie kroków prawnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Asystent Antoniego Macierewicza, Edmund Janiger
Asystent Antoniego Macierewicza, Edmund Janiger (PAP)
ycipk-21oip3

W niedzielę portal Onet informował o powiązaniach pomiędzy Polską Fundacją Narodową, a amerykańskiej firmą PR White House Writers Group. Z raportu WHWG wynika, że z budżetu fundacji sfinansowany został wyjazd Edmunda Jannigera na majową konferencję do Chicago.

Za przelot do USA i zakwaterowanie Jannigera fundacja zapłaciła 6 tys. 284 dolary, czyli około 25 tys. zł. Jak wyjaśniła portalowi nowojorska kancelaria prawna Gordon Law Firm, która reprezentuje Jannigera, na konferencję zaprosiła Antoniego Macierewicza Fundacja Pamięci Ofiar Komunizmu. Z kolei minister poprosił swojego współpracownika, aby "towarzyszył mu w podróży, co pan Janniger zrobił w ramach swoich obowiązków służbowych".

Warto podkreślić, że Janniger w wieku 20 lat został w 2015 r. doradcą Antoniego Macierewicza kiedy ten był szefem MON. Macierewicz był członkiem rządu Beaty Szydło do 2018 roku.

ycipk-21oip3

Zobacz też: Tymoteusz Szydło rezygnuje z kapłaństwa. Sebastian Kaleta: wszyscy jesteśmy z premier Szydło

Teraz do sprawy odniósł się sam zainteresowany. "Tylko dla PO (Sowa i Przyjaciele) 35,000 zł na picie i jedzenie dla jednej lub dwóch osób jest normą. Kwota przeznaczona na mój lot i nocleg to $1,702, z funduszy WHWG, nie PFN" - napisał Edmund Janniger na Twitterze.

Dodał, że "od lat wrogów Antoniego Macierewicz drażni jego współpraca z nim, bo m. in. dzięki publikacjom w Newsmax, jednym z najbardziej opiniotwórczych portali w USA, pokazuję co naprawdę dzieje się w Polsce i jaki jest dorobek Antoniego Macierewicza". Janniger zapowiedział również, że zostaną podjęte kroki prawne.

ycipk-21oip3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21oip3

ycipk-21oip3
ycipk-21oip3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów