Trwa ładowanie...
d3luagr

Afera ws. PFN. Edmund Janniger odpowiada na zarzuty. "Kroki prawne zostają podjęte"

Edmund Janniger odniósł się do afery ws. kosztownych lotów, które miały być pokryte z budżetu Polskiej Fundacji Narodowej. Asystent Antoniego Macierewicza zaprzecza i zapowiada podjęcie kroków prawnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Asystent Antoniego Macierewicza, Edmund Janiger
Asystent Antoniego Macierewicza, Edmund Janiger (PAP)
d3luagr

W niedzielę portal Onet informował o powiązaniach pomiędzy Polską Fundacją Narodową, a amerykańskiej firmą PR White House Writers Group. Z raportu WHWG wynika, że z budżetu fundacji sfinansowany został wyjazd Edmunda Jannigera na majową konferencję do Chicago.

Za przelot do USA i zakwaterowanie Jannigera fundacja zapłaciła 6 tys. 284 dolary, czyli około 25 tys. zł. Jak wyjaśniła portalowi nowojorska kancelaria prawna Gordon Law Firm, która reprezentuje Jannigera, na konferencję zaprosiła Antoniego Macierewicza Fundacja Pamięci Ofiar Komunizmu. Z kolei minister poprosił swojego współpracownika, aby "towarzyszył mu w podróży, co pan Janniger zrobił w ramach swoich obowiązków służbowych".

Warto podkreślić, że Janniger w wieku 20 lat został w 2015 r. doradcą Antoniego Macierewicza kiedy ten był szefem MON. Macierewicz był członkiem rządu Beaty Szydło do 2018 roku.

d3luagr

Zobacz też: Tymoteusz Szydło rezygnuje z kapłaństwa. Sebastian Kaleta: wszyscy jesteśmy z premier Szydło

Teraz do sprawy odniósł się sam zainteresowany. "Tylko dla PO (Sowa i Przyjaciele) 35,000 zł na picie i jedzenie dla jednej lub dwóch osób jest normą. Kwota przeznaczona na mój lot i nocleg to $1,702, z funduszy WHWG, nie PFN" - napisał Edmund Janniger na Twitterze.

Dodał, że "od lat wrogów Antoniego Macierewicz drażni jego współpraca z nim, bo m. in. dzięki publikacjom w Newsmax, jednym z najbardziej opiniotwórczych portali w USA, pokazuję co naprawdę dzieje się w Polsce i jaki jest dorobek Antoniego Macierewicza". Janniger zapowiedział również, że zostaną podjęte kroki prawne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3luagr

Podziel się opinią

Share

d3luagr

d3luagr
Więcej tematów