Trwa ładowanie...

Afera w wojsku. 18 zatrzymanych za kradzież paliwa

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała osiemnastu żołnierzy z jednostki w Mińsku Mazowieckim. Są oni podejrzani o kradzież paliwa wojskowego na masową skalę. ŻW już znalazła przy nich 15 tysięcy litrów.
Share
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 18 podejrzanych o kradzież paliwa wojskowego
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 18 podejrzanych o kradzież paliwa wojskowegoŹródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d1krarm

Akcję przeprowadzono w dniach 19-20 grudnia. Jak podkreśla rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko, może okazać się, że skradziono jeszcze więcej paliwa.

Wszyscy zatrzymani należeli do 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej (2 GPR) z Mińska Mazowieckiego. Funkcjonariusze Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, którzy ich zatrzymali, działali w trybie art. 308 kpk. Oznacza to, że mogli dokonać niezbędnych czynności procesowych jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa. Chodzi m. in. o przeszukanie lub oględziny.

d1krarm

Paliwo zakopane na posesji

Informację o akcji Żandarmerii otrzymaliśmy za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl. Nasz czytelnik poinformował, że na posesji jednego z żołnierzy mieszkającego w Dęblinie wykopano aż 10 tysiąclitrowych zbiorników z paliwem. Żandarmeria na posesję przyjechała z koparką.

Zobacz także: Akcja funkcjonariuszy policji i "ŻW" w warszawskim hotelu

Nadzór nad sprawą przejęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Wiesz, że żołnierz kradnie paliwo? Daj znać za pośrednictwem dziejesie.wp.pl

d1krarm

Podziel się opinią

Share
d1krarm
d1krarm
Więcej tematów