Trwa ładowanie...
d1opyxl

Afera w wojsku. 18 zatrzymanych za kradzież paliwa

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała osiemnastu żołnierzy z jednostki w Mińsku Mazowieckim. Są oni podejrzani o kradzież paliwa wojskowego na masową skalę. ŻW już znalazła przy nich 15 tysięcy litrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 18 podejrzanych o kradzież paliwa wojskowego (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d1opyxl

Akcję przeprowadzono w dniach 19-20 grudnia. Jak podkreśla rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko, może okazać się, że skradziono jeszcze więcej paliwa.

Wszyscy zatrzymani należeli do 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej (2 GPR) z Mińska Mazowieckiego. Funkcjonariusze Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, którzy ich zatrzymali, działali w trybie art. 308 kpk. Oznacza to, że mogli dokonać niezbędnych czynności procesowych jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa. Chodzi m. in. o przeszukanie lub oględziny.

d1opyxl

Paliwo zakopane na posesji

Informację o akcji Żandarmerii otrzymaliśmy za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl. Nasz czytelnik poinformował, że na posesji jednego z żołnierzy mieszkającego w Dęblinie wykopano aż 10 tysiąclitrowych zbiorników z paliwem. Żandarmeria na posesję przyjechała z koparką.

Zobacz także: Akcja funkcjonariuszy policji i "ŻW" w warszawskim hotelu

Nadzór nad sprawą przejęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Wiesz, że żołnierz kradnie paliwo? Daj znać za pośrednictwem dziejesie.wp.pl

d1opyxl

Podziel się opinią

Share

d1opyxl

d1opyxl
Więcej tematów