Trwa ładowanie...
d1wl1qc

Korupcja w wojskowej instytucji. Alkohol i wyjazdy w Alpy jako łapówki

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała sześć osób ws. ustawiania przetargów budowlanych na terenach wojskowych. W zamian za korzystne decyzje oferowali drogie alkohole, wyjazdy do austriackich kurortów z atrakcjami czy nawet 3 tys. zł w gotówce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żandarmeria Wojskowa zatrzymała sześć osób ws. korupcji na obiektach MON
Żandarmeria Wojskowa zatrzymała sześć osób ws. korupcji na obiektach MON (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d1wl1qc

Zatrzymanie miało miejsce we wtorek. Żandarmi ujęli dwóch pracowników Stołecznego Zarządu Infrastruktury oraz czterech przedsiębiorców z branży budowlanej z Warszawy, Legionowa i Zamościa. Przyjmowali łapówki w zamian za korzystne decyzje dotyczące prac remontowych na obiektach wojskowych. Śledztwo w sprawie prowadzi Wojskowy Wydział Prokuratury Okręgowej w Warszawie i Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej - podaje tvp.info.

Pułkownik w stanie spoczynku oraz ze swoją partnerką, starszym inspektorem SZI, przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za zlecanie prac remontowo-budowlanych konkretnym firmom. Pomijając procedury Dariusz J. zlecał inwestycję, a Dorota D. natychmiast akceptowała przeprowadzone przez niego odbiory budowlane, co wywoływało wypłatę pieniędzy dla przedsiębiorców.

Jako łapówki przyjmowali gotówkę w wysokości od tysiąca do trzech tys. zł, drogie alkohole, czy wyjazdy do austriackich kurortów wraz z opłaconymi atrakcjami. 58-latek, jego wspólniczka, a także czterej mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dariusz J. trafił do aresztu, a pozostali podejrzani zostali zwolnieni za poręczeniem majątkowym. Zastosowano wobec nich dozór policyjny. Kobieta została zawieszona w czynnościach służbowych.

d1wl1qc

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wl1qc

Podziel się opinią

Share
d1wl1qc
d1wl1qc
Więcej tematów