Trwa ładowanie...
d3hblx8

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Roman Giertych ma pytanie

Były polityk i adwokat Roman Giertych chętnie komentuje wydarzenia polityczne w mediach społecznościowych. Nie omieszkał odnieść się do sprawy zorganizowanego hejtu na sędziów krytykujących reformy PiS. Zwrócił się z pytaniem do jednego z bohaterów afery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych komentuje aferę w Ministerstwie Sprawiedliwości
Roman Giertych komentuje aferę w Ministerstwie Sprawiedliwości (East News, Fot: Michał Woźniak)
d3hblx8

"Mam pytanie do pana sędziego" - napisał na Twitterze Giertych. Zaproponował, by Łukasz Piebiak, którego nazwisko pojawia się w kontekście afery w Ministerstwie Sprawiedliwości, poddał się badaniu poligrafem.

Wykrywacz kłamstw miałby sprawdzić, czy sędzia informował ministra Zbigniewa Ziobrę o działaniach z Emilią S. Kobieta miała współpracować z wiceministrem sprawiedliwości - pisać donosy obyczajowe na sędziów i rozsyłać je po mediach. W oświadczeniu podkreśliła, że "robiła to dla Polski". Teraz przeprasza i czuje się oszukana.

Przypomnijmy, że resort zapewnia, że szef nie wiedział o działaniach ministerstwa.

Zobacz także: Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kierwiński o milczeniu Kaczyńskiego

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kulisy

Głównym celem zorganizowanego hejtu miał być szef Stowarzyszenia "Iustitita" prof. Krystian Markiewicz. Akcja miała opierać się na anonimowej historii zawierającej plotki, pogłoski i domysły na temat jego życia prywatnego, w tym intymnych kontaktów z kobietami oraz sposobów budowania swojej pozycji w środowisku sędziowskim.

Dodatkowo Piebiak wraz z internautką miał przygotować atak medialny w TVP na sędziego Piotra Gąciarka z warszawskiego oddziału "Iustitii".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hblx8

Podziel się opinią

Share

d3hblx8

d3hblx8
Więcej tematów