Trwa ładowanie...
d3l117x

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. "Nie ma podstaw" do dyscyplinarek

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych Piotr Schab poinformował, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów zatrudnionych w resorcie sprawiedliwości, którzy mieli być zamieszani w tzw. aferę hejterską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik dyscyplinarny "oszczędził" sędziów z resortu sprawiedliwości
Rzecznik dyscyplinarny "oszczędził" sędziów z resortu sprawiedliwości (East News)
d3l117x

Schab wydał komunikat "w związku z zainteresowaniem opinii publicznej przebiegiem czynności wyjaśniających dotyczących publikacji portalu Onet.pl i innych mediów w sprawie domniemanej próby medialnego zdyskredytowania Prezesa SSP 'Iustitia' sędziego Krystiana Markiewicza i innych czynów stanowiących uchybienie godności przez wymienionych w tych publikacjach sędziów, zatrudnionych w Ministerstwie Sprawiedliwości".

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych poinformował, że "dotychczasowe czynności procesowe z udziałem przesłuchanych świadków, w tym sędziego Łukasza Piebiaka, nie dostarczyły faktycznych i prawnych podstaw do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych i przedstawienia zarzutów dyscyplinarnych dotyczących przedmiotu czynności wyjaśniających".

d3l117x

W oświadczeniu czytamy również, że w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przewinień dyscyplinarnych, polegających "na świadomym ignorowaniu przez kilku sędziów ustawowego obowiązku stawiennictwa na wezwanie i złożenia zeznań w charakterze świadków", sędzia Schab zdecydował o wyłączeniu materiałów w tej sprawie do odrębnych czynności wyjaśniających.

Przypomnijmy, jak ujawnił portal Onet.pl - wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał stać za organizowaniem kampanii hejtu wobec sędziów, którzy sprzeciwiają się zmianom w wymiarze sprawiedliwości autorstwa PiS. W ten proceder zaangażowani mieli być również inni pracownicy MS.

Andrzej Duda skierował ustawę PiS do TK. Prezydencki rzecznik tłumaczy powody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l117x

Podziel się opinią

Share

d3l117x

d3l117x
Więcej tematów