Trwa ładowanie...
dqxk6wl

Afera w Ministerstwie Finansów. Nowe fakty ws. Krzysztofa B.

Nowe fakty ws. Krzysztof B., jednego z dyrektorów w Ministerstwie Finansów. Urzędnik został usunięty z resortu z powodu złamania przepisów antykorupcyjnych. Teraz wychodzi na to, że prokuratura nie potwierdziła tych zarzutów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo Finansów. Nowe fakty ws. b. dyrektora
Ministerstwo Finansów. Nowe fakty ws. b. dyrektora (East News)
dqxk6wl

Krzysztof B. był wicedyrektorem Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. W styczniu 2017 roku odwołał go dyrektor generalny. Powodem miały być niejasności w oświadczeniu majątkowym. Teraz "Rzeczpospolita" zdradza szczegóły.

Chodzi o to, że pojawiły się podejrzenia, iż Krzysztof B. nie pozbył się udziałów i kontroli w ośmiu spółkach, co jest poważnym zarzutem złamania ustawy antykorupcyjnej. W styczniu doniesienie w tej sprawie złożył generalny inspektor kontroli skarbowej. Jednak policyjne śledztwo pod nadzorem warszawskiej prokuratury wykazało, że zarzut wobec Krzysztofa B. jest "bezpodstawny".

Pod koniec czerwca 2017 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ w Warszawie umorzyła dochodzenie w sprawie. Z uzasadnienia cytowanego przez "RP" wynika, że "przeprowadzone czynności dowodowe, w tym oględziny akt rejestrowych wskazanych przez zawiadamiającego spółek, wykazały, że w dacie objęcia przez Krzysztofa B. stanowiska w MF nie był on członkiem zarządów, rad nadzorczych lub komisji rewizyjnych spółek prawa handlowego, nie posiadał w spółkach prawa handlowego więcej niż 10 proc. akcji lub udziałów przedstawiających więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego".

dqxk6wl

Marian Banaś w Sejmie na expose Morawieckiego. Publicyści: jeden z najbardziej komediowych momentów

Warto jednak zaznaczyć, że śledczy z zachodniopomorskiego wydziału Prokuratury Krajowej ustalili, że m.in. dwie wskazane spółki miały brać udział w wyłudzeniach VAT, o co jest podejrzany Krzysztof B. Urzędnik miał nimi nieformalnie kierować. Świadczyć ma o tym m.in. fakt, że wybierał środki z kont bankowych tych m.in. spółek, gdyż posiadał do tych kont pełnomocnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Rzeczpospolita"

dqxk6wl

Podziel się opinią

Share
dqxk6wl
dqxk6wl
Więcej tematów