Trwa ładowanie...
d2eg31p

Adwokat: zakończyło się przesłuchanie Jana Burego

W katowickiej prokuraturze zakończyło się przesłuchanie Jana Burego, podejrzanego o korupcję - poinformowała jego adwokat Karolina Margulewicz-Fortuna. Według niej prokuratura nie przedstawiła jej klientowi kolejnych zarzutów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adwokat: zakończyło się przesłuchanie Jana Burego
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2eg31p

- Jesteśmy po czynności przesłuchania. Czekamy teraz na decyzję prokuratury, czy będą stosowane względem mojego klienta środki zapobiegawcze, a jeśli tak, to jakie, o jakim charakterze - powiedziała dziennikarzom obrońca.

Pytana, czy Bury składał wyjaśnienia, odpowiedziała, że złożył oświadczenie. Nie przyznaje się do winy.

Bury został zatrzymany w środę przez CBA. W czwartek Prokuratura Apelacyjna w Katowicach przedstawiła mu sześć zarzutów, dotyczących m.in. przyjmowania wysokich łapówek za wpływanie na działanie różnych instytucji państwowych.

d2eg31p

Przesłuchanie było kontynuowane w piątek. Według adwokat, prokurator nie przedstawił tego dnia Buremu kolejnych zarzutów, czego nie wykluczał w czwartek rzecznik prokuratury. Chodzi o sprawę dotyczącą m.in. niezgodnego z prawem wpływania na wyniki konkursów w NIK.

W tym wątku katowicka prokuratura w sierpniu wystąpiła do Sejmu o uchylenie Buremu immunitetu. Sejm poprzedniej kadencji nie zdążył rozpoznać wniosku ws. Burego, który nie zdobył mandatu w wyborach 25 października.

d2eg31p

Podziel się opinią

Share
d2eg31p
d2eg31p
Więcej tematów