Trwa ładowanie...

Adamowicz dostał sygnał z PO. "Zostaniemy wyeliminowani"

Platforma Obywatelska nie poprze Pawła Adamowicza w wyborach na prezydenta Gdańska - podaje nieoficjalnie RMF FM. Pomorski samorządowiec miał już otrzymać tę informację od władz partii.

Share
Adamowicz dostał sygnał z PO. "Zostaniemy wyeliminowani"
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d4481ub

Adamowicz w niedzielę ogłosił, że ponownie będzie walczył o fotel prezydenta Gdańska. Nie uzgodnił tego z władzami Platformy, które wskazywały wcześniej, że wśród rozpatrywanych kandydatur są posłanka Agnieszka Pomaska i eurodeputowany Jarosław Wałęsa - syn legendy "Solidarności".

Choć jeszcze w środę rano Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła, że ugrupowanie nie zdecydowało jeszcze, czy poprze Adamowicza to wydaje się, że już wszystko jest jasne. Jak podaje RMF FM wystawi jednak swojego kandydata.

- Liczymy się z tym, że Adamowicz usłyszy kolejne zarzuty i zostanie aresztowany w trakcie kampanii wyborczej - tłumaczył w rozmowie ze stacją ważny polityk z władz PO. Przypomnijmy, że prezydent Gdańska ma kłopoty w związku z podejrzeniami o zatajenie w zeznaniach podatkowych kilkuset tysięcy złotych.

Zobacz także: Głośne zatrzymanie Frasyniuka. "Dzikość państwa PiS się pokazała"

Obawy przed aresztowaniem

Rozmówca RMF FM wyjaśnia, że ewentualne aresztowanie Adamowicza wyeliminuje PO z walki o fotel prezydenta Gdańska - miasta nazywanego matecznikiem Platformy.

Stacja podaje, że informację o decyzji władz partii przekazano już nie tylko samemu Adamowiczowi, ale również Nowoczesnej. Katarzyna Lubnauer zapowiadała wcześniej, że chciałaby, aby wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta Gdańska została posłanka Nowoczesnej Ewa Lieder.

d4481ub

Podziel się opinią

Share
d4481ub
d4481ub
Więcej tematów