Trwa ładowanie...
Adam Bielan u Pawła Lisickiego: PO tworzyli ludzie bez poglądów, to była partia władzy

Adam Bielan u Pawła Lisickiego: PO tworzyli ludzie bez poglądów, to była partia władzy

- Platforma Obywatelska w sposób zdecydowany przegrała wybory i straciła poparcie. Przeżywa duży kryzys. Również dlatego, że Grzegorz Schetyna jest takim jeźdźcem bez głowy - nie wie, w którą stronę chce prowadzić PO - powiedział w programie "WP rozmowa" wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Share
dvtu42p

- Postulat likwidacji IPN i CBA. Jak pan to ocenia? - zapytał Adama Bielana Paweł Lisicki, odnosząc się do pomysłu PO przedstawionego podczas konwencji programowej tej partii.

- Myślę, że byli konfidenci komunistycznych służb specjalnych, przestępcy korumpujący urzędników i skorumpowani urzędnicy to za mało wyborców w Polsce, żeby wygrać wybory, więc nie wiem, czym PO chce przyciągnąć tych wyborców, którzy od niej odeszli - odpowiedział wicemarszałek Senatu.

dvtu42p

- Platforma Obywatelska w sposób zdecydowany przegrała wybory i straciła poparcie - kontynuował Adam Bielan. - Przeżywa duży kryzys. Również dlatego, że Grzegorz Schetyna jest takim jeźdźcem bez głowy - nie wie, w którą stronę chce prowadzić PO.

- Używam przykładu kierowcy - jeśli pan jedzie samochodem i widzi, że kierowca przed panem najpierw skręca w prawo, a potem gwałtownie w lewo, to dzwoni pan na policję, bo kierowca ten jest najprawdopodobniej pijany - powiedział Bielan. - Na łamach "Do Rzeczy" Schetyna zapowiedział skręt w prawo, a dzisiaj wielu polityków PO mówi de facto o skręcie w lewo, bo zgłasza postulat liberalizacji ustawy aborcyjnej. To pokazuje, że PO była partią bez rzeczywistego programu, tworzyli ją ludzie bez poglądów, była partią władzy. Myślę, że likwidacja IPN i CBA - poza tymi drobnymi grupkami wyborców, których wymieniłem - nie przyniesie większego sukcesu Platformie - stwierdził wicemarszałek Senatu.

Zobacz cały odcinek "WP rozmowa":

dvtu42p

Podziel się opinią

Share
dvtu42p
dvtu42p
Więcej tematów