Trwa ładowanie...
dv3iwy7
Adam Bielan: już w lipcu rozmawiano o Gowinie w roli szefa MON
TVP

Adam Bielan: już w lipcu rozmawiano o Gowinie w roli szefa MON

Adam Bielan z Polski Razem powiedział w "INFOrozmowie" TVP Info, że o ewentualnym objęciu ministerstwa obrony narodowej przez Jarosława Gowina rozmawiano już na początku lipca. - Ta informacja została dzisiaj ujawniona ze względu na pewne spekulacje medialne - dodał polityk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dv3iwy7

Dotychczas pojawiały się w mediach spekulacje, że tekę ministra obrony może w rządzie PiS objąć Antoni Macierewicz. Po burzy jaką wywołała jego wypowiedź w USA, politycy Platformy naciskali na Beatę Szydło, by określiła, czy kandydatura Macierewicza na szefa MON będzie dalej rozpatrywana. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera zwołała więc konferencję, podczas której oznajmiła, że to Jarosław Gowin obejmie resort obrony, jeżeli jej partia zwycięży w wyborach.

Jak podkreślił Bielan, żaden z polityków Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem i Solidarna Polska) nie mówił w ostatnich miesiącach o tym, że Macierewicz ma zostać ministrem obrony narodowej w gabinecie Beaty Szydło, jeżeli PiS wygrałoby najbliższe wybory.

- Prezes Beata Szydło rozmawiała z Jarosławem Gowinem na temat objęcia przez niego teki ministra obrony narodowej już na początku lipca - przekonywał polityk Polski Razem. - Miało to miejsce podczas naszej konwencji programowej w Katowicach - dodał.

Bielan zaznaczył też, że informacja o planach wobec Jarosława Gowina została ujawniona "ze względu na pewne spekulacje medialne".

dv3iwy7

Podziel się opinią

Share
dv3iwy7
dv3iwy7